مبارزه امیرکبیر با اشرافیت چگونه باعث شهادتش شد؟

از مهمترین کارهای امیر کبیر حذف القاب و عناوین درباریان بود. امیرکبیر، القاب و عناوین فرمایشی را موجب زیان‌های اجتماعی می‌دانست و در نامیدن دیگران به گفتن واژه «جناب» اکتفا می‌کرد، حتی نسبت به مقام صدارت. او حقوق زیاد درباری‌ها و شاهزاده‌ها را کم کرد. این موضوع خشم درباریان و شاهزادگان را برانگیخت و مقدمه‌ی شهادت او را فراهم کرد.

استعفای دسته‌جمعی برای پیوستن به مشارکت۲

برخی خبرها حكايت از استعفای دسته جمعی اعضای سازمان دانشجویی حزب کار جهت پیوستن به حزب مشارکت ۲ دارند.

تلاش جریان فتنه در مشهد ناکام ماند +عکس

دانشجویان با حضور در محل ورودی دانشکده حقوق با شعارها و پلاکارهای مرگ بر منافق، مرگ بر فتنه‌گر، شهر مقدس ما جای منافقین نیست، رئیس بی کفایت اخراج باید گردد، فائزه دانشگاه آزاد خیابان‌های تهران نیست، مرگ بر فتنه گر دشمن رای ملت، هرجا که اغتشاشه فائزه رد پاشه و… خواستار اخراج فائزه هاشمی از دانشگاه شدند.

شام مشترک فتنه‌گران و پلی‌تکنیکی‌ها

در روزهایی که دانشگاه ها ایام تعطیل خود را سپری می کنند، گویا فتنه گران و عناصر ضد انقلاب دست به دست هم داده اند، و در حال کلید زدن التهاب و اغتشاش در فضای دانشگاه ها می باشند.

عکس: مهدی هاشمی به دادگاه رفت

مهدی هاشمی امروز برای رسیدگی به اتهاماتش در دادگاه حاضر شد. یاسر و فائزه هاشمی او را همراهی می‌کردند. جلسه دادگاه به صورت غیرعلنی برگزار گردید.

عفت مرعشی: همسرم بری از عیب و سرشار از محاسن اخلاقی است

هفته ای یکبار به زندان می رفتم و ملاقات می کردم و با اعصاب خرد بر می گشتم و همه مسببان را نفرین می کردم که بدون جهت اینها را زندانی کردند

حضور همسر رفسنجانی در همایش‌های رنگارنگ + عکس

اگرچه از نیات دعوت کنندگان خبری اعلام نشده اما باتوجه به اینکه اکثر قریب به اتفاق این همایش ها و جلسات با بودجه بیت المال برگزار می شود و در هر همایش، برای هر نفری که شرکت می کند، ولو به اندازه ناچیز، هزینه ای از کیسه بیت المال خرج می شود، برگزارکنندگان باید توضیح دهند که براساس کدام توجیه مهم، عفت مرعشی و فرزندانی که مادرشان را همراهی می کنند، به این قبیل جلسات دعوت می شوند؟

فائزه‌ هاشمی: احساس یک نوع زن‌ ستیزی در این دولت دارم

اگر واقع بینانه بخواهیم ببینیم دوره آقای احمدی نژاد بیشترین مدیران زن فعالیت می کردند.

پست جدید مطبوعاتی برای فائزه هاشمی

فائزه هاشمی به ریاست انجمن دفاع از آزادی مطبوعات انتخاب شد. روزنامه ایران در ادامه نوشت: همچنین اعضای این انجمن در آخرین نشست خود بدرالسادات مفیدی را به‌عنوان نایب رئیس این انجمن انتخاب کردند. عباس صفایی‌فر هم همچنان دبیر وسخنگوی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات باقی ماند. انجمن دفاع از آزادی مطبوعات سال 1377 ایجاد […]

فائزه‌هاشمی: متهمین از داشتن وکیل محروم‌اند

این فعال اصلاح‌طلب با زیر سوال بردن مسئولان نظام جمهوری اسلامی ادعا کرد: موارد بسیاری در قانون اساسی وجود دارد که اجرا نمی‌شود، مگر‌‌ همان دادگاه‌های عادلانه اجرا شد؟ یا حق داشتن وکیل اجرا شده؟ و یا اصل 27 که تظاهرات آزاد است اجرا شده؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.