فارین پالیسی: تلگرام با خبرهای دروغ ارزش پول ایران را نابود کرد

نشریه آمریکایی فارین پالیسی در گزارشی انتشار گسترده اخبار دروغ توسط پیام رسان تلگرام را عامل اصلی نابودی ارزش پول ملی ایران معرفی کرد.

فارین پالیسی:ادامه مذاکره؛ تنها راه مهار ایران

یک پایگاه آمریکایی در گزارشی درباره ایران نوشت این کشور وارث امپراتوری باستانی است و به همین دلیل غرب باید مانع تحقق اهداف منطقه‌ای تهران شود.

هزینه‌های انسانی تحریم‌های ایران

واشنگتن در جایی که دیگر قوانین کفایت نمی کند، از ابزار دیپلماسی برای راضی کردن کشورها به قطع روابط تجاری با ایران استفاده می کند.مقامات خزانه داری آمریکا تا کنون با مقامات بیش از 145 بانک در 60 کشور جهان ملاقات کرده اند تا به روابط مالی خود با ایران پایان دهند.

شورشیان سوری؛ «بچه خوب» یا «بچه بد»!

راهبرد فعلی آمریکا مبنی بر تجهیز «بچه‌های خوب» برای به حاشیه بردن «بچه‌های بد» تنها به معنای طولانی کردن جنگ داخلی در سوریه است اما ایالات متحده نباید در خصوص اندازه، ایدئولوژی، انسجام و قدرت، بچه‌های خوب خود را فریب دهد.

پیش‌بینی «فارین پالیسی» از ۱۰ جنگ۲۰۱۳

از دیگر پیش بینی های این مجله وقوع جنگ بین دو کشور آفریقایی «کنیا» و «سومالی» است، به دلیل افزایش تحرکات و حملات نظامی علیه جنبش «الشباب» سومالی است.

عراق بعد از طالبانی به روایت «فارین پالیسی»

مجله «فارین پالیسی» آمریکا در گزارشی به بررسی وضعیت عراق در صورت درگذشت رئیس جمهوری بیمار این کشور پرداخته است.

توهم فیس‌بوک به روایت فارین پالیسی

امروز٬ پس از «بهار عربی» شاید ما در میانه چیزی باشیم که می‌توان آن را «توهم فیس‌بوک» نامید. پس از براندازی حکومت حسنی مبارک در مصر٬ وائل غنیم٬ از مدیران گوگل و از چهره‌های برجسته انقلاب مصر، گفت: «اگر می‌خواهید جامعه‌ای را آزاد کنید٬ به آنها اینترنت بدهید.» اما واقعیت این است که در غیاب عوامل موثر سیاسی٬ اجتماعی و اقتصادی٬ اینترنت نمی‌تواند معجزه کند.

اصغر فرهادی در فهرست متفکران برتر فارین پالیسی

ایهود باراک، سلمان رشدی، بنیامین نتانیاهو و اصغرفرهادی در لیست 100 متفکر برتر جهان در سال 2012 از نظر فارین پالیسی دیده می شوند.

چرا بشار اسد هنوز مرد شماره یک است؟

بشار اسد هنوز از حمایت سیاستمداران طراز اول برخوردار است، ارتش را کنار خود دارد و البته با حمایت علوی های سوری و بهره مندی از شکاف در میان مخالفانش شانس بالایی برای ادامه حضور در قدرت دارد

گزارش فارین پالیسی از سکوت آمریکا در قبال بحرین

فارین پالیسی نوشت: دیکتاتوری بحرین در ماه گذشته، اجازه راهپیمایی‌های سیاسی را لغو و با هر گونه ادامه این شکل اعتراضات به طرز خشونت‌آمیزی برخورد کرد. محدود کردن فضای سیاسی منجر به تولید محیطی خشن خواهد شد و هم معترضان و هم نیروهای حکومتی، از وسایل خشونت‌بار استفاده خواهند کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.