داستان کوتاه: کابوس‌ترین

– عجب امتحان سختی، برای عضو گارد ویژه شدن باید درست تصمیم بگیرم. همین پیرمرد بهترین گزینه است. یادم نمی رود اوایل که منطقه را محاصره کرده بودیم، چه جوری غیب می شد، محاصره را می شکست، غذا به مردم محلی می رساند…

مردم همه‌ی مردم اند

امروز حامیان گفتمان انقلاب باید به فکر تولید آثار انبوه در آمده از بطن دین و انقلاب برای سلیقه‌ها و ذوق‌های مختلف مردمی باشند. در این دایره بدون کوتاه آمدن از اصول (یعنی رکن اسلامیت) ناگزیر از تولید محتوا برای طیف های مختلف مردم( یعنی رکن جمهوریت) هستیم. پس باید اصول انقلاب اسلامی که عدالت، آزادی، استقلال، جمهوریت و اسلامیت است را اولا خود به خوبی بشناسیم و ثانیا بتوانیم برای مخاطب‌های مختلف در جامعه بازتولید کنیم و بازنشر دهیم.

عدالت‌خواهی، برگه‌ی گم‌شده‌ی دانشجو

اگر پایان‌نامه ها و مقالات علمی-پژوهشی دانشجویی را مورد توجه قرار دهیم و یا برنامه‌های طول ترم یک تشکل را فهرست کنیم نسبتی که بین این فعالیت ها و نیازهای عدالت خواهانة انقلاب دریافت خواهیم کرد، قابل توجه خواهد بود.

۲۴ ساعت با حکیم‌ترین مادران

کار در افتتاحیه اکران می‌شود و مورد توجه قرار می‌گیرد. کار پربرکتی بود. با خانواده‌های چند تن از شهدا آشنا شدیم و با همه‌شان قرار گذاشتیم که بیشتر به ایشان سر بزنیم. حرف‌های حکیمانه‌ای شنیدیم و در خلال گفته‌هایی که باید برای سینماگران پخش می‌شد برای پرسش‌های خودمان هم پاسخ‌هایی یافتیم.

شهید ثانی پاسخ می‌دهد: مناظره‌ها چگونه باید باشد؟

هدف از مناظره باید رسیدن به حق و پویا شدن و پدیدار گشتن حق به هر کیفیتی باشد. و اهل مناظره نباید برای اثبات گفتار، نظریه‌ها،شان و رتبهٔ علمی و صحت رای خود به مناظره بپردازند که نام این کار جدال و ستیز و ریاکاری است که از آن در خلال آیات و روایات نهی شده است.

چگونه انقلاب اسلامی بر بیداری اسلامی تاثیر گذاشت؟

امروزه صدای عدالت‌خواه و ضداستکباری انقلاب اسلامی به آنسوی قاره ها نیز رسیده و در آمریکای لاتین و یا سایر جوامع غیر اسلامی منجر به طرح نظریه الهیات رهایی بخش و رهبری نهضت های آزادی بخش با این ایده شده است.

زن بوده‌گی؛ دستی بر جام باده و دستی به زلف یار

در تاریخ اسلام شواهد برای حضور زنان موفق در عرصه‌های مختلف فراوان است که ما را به این نتیجه می‌رساند که لازم است هم بیش از پیش به تاریخ و تمدن اسلامی نظر داشته و نقش و جایگاه زنان را به تمامه دریابیم و سبک زندگی ایشان را مورد مداقه و مطالعه قرار دهیم و هم هر آنچه تا کنون به آن دست یافته‌ایم را به درستی به جامعه منتقل کنیم.

کاردار سفارت ایران در بولیوی اسپانیولی نمی‌دانست!

حضور ایران در بولیوی چندان وضعیت خوبی ندارد. با وجودی که در آنجا آمادگی زیادی برای شنیدن پیام انقلاب و پیام اسلام وجود دارد. کشوری کاملا رنج کشیده، ‌استعمار دیده و عدالت خواه است، اما آنجا یک رایزن فرهنگی نداریم، حتی سفارتخانه ما که چند سال است تاسیس شده، هنوز یک سفیر مستقر آنجا نداریم.

برای صدور انقلاب اسلامی، باید نگاه معنوی ملت‌ها را مجذوب اسلام کنیم

سازمان ملل قصد داشت دادگاه بين المللي محيط زيست را سازمان خود كند اما با طرح مباحث تيم ايراني برنامه نهايي اين پيش نويس عوض شد و ما در مباحثي كه در خصوص روحانيت مذهب در رابطه با محيط زيست طرح شد توانستيم موضوع مبارزه با ظلم و استكبار را هم مطرح كنيم و طرح همه اين مباحث استقبال باورنكردني در پي داشت.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.