شروط حماس برای مشارکت در وحدت ملی

مشارکت حماس در این دولت مشروط به تغییر «رامی الحمدالله» نخست وزیر مستعفی دولت کنونی، به رسمیت نشناختن اسرائیل در برنامه های سیاسی، و اجرای مفاد توافقنامه آشتی ملی و به رسمیت شناختن کارمندان وابسته به دولت منتخب فلسطین است.

وزیر فلسطینی به شهادت رسید

زیاد ابوعین عضو شورای انقلابی جنبش فتح ظهر امروز چهارشنبه ۱۰/۱۲/۲۰۱۴ در جریان درگیری های خونین با نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در روستای ترمسعیا واقع در شمال رام الله به شهادت رسید.

حلالیت‌طلبی رزمندگان الاقصی از خانواده فلسطینی +عکس

گروهی از مجاهدین تیپ العاصفه گردان‌های شهدای الاقصی که در خلال جنگ غزه مجبور به حضور در خانه و استفاده از امکانات آن شده بودند بوسیله نامه از آن خانواده طلب حلالیت کردند.

کابینه توافق ملی فلسطین سوگند یاد کرد

اعضای کابینه جدید فلسطین معروف به ˈدولت توافق ملیˈ، ظهر دیروز(دوشنبه) سوگند یاد کردند. 15 عضو کابینه جدید فلسطین و ˈرامی الحمد اللهˈ رییس کابینه توافق ملی، ظهر امروز در رام الله مقابل محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین سوگند یاد کردند. کابینه جدید فلسطین متشکل از شخصیت های مستقل از جنبش های فتح و حماس ، […]

محمود عباس با خالد مشعل در دوحه دیدار کرد

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، با خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس برای بحث و گفت‌وگو درباره توافق اخیر وحدت گروه‌های فلسطینی دیدار کرده است.

جدال و اختلاف در باره علت مرگ عرفات

پس از اظهار نظر محققان سوئیسی مبنی بر وجود مقدار زیادی پلونیوم در جسد عرفات و نظر فرانسوی ها در باره مرگ مغزی او، اکنون روسها می گویند که رهبر فقید فلسطینی ها به مرگ طبیعی مرده است.

ضد انقلاب محترم را در «فتح» ببینید

«از گناهان پشت سر هم بترسید»، «مقدرات الهی؛ تدبیر، صبر، استقامت …»، «تو چه می کنی؟»، «بیایید مراقب باشیم گناه نکنیم!» و «ضد انقلاب محترم، ضد انقلاب نامحترم» از جمله عناوین منتشر شده در این ویژه نامه است.

آماده گفتگوی بدون پیش شرط با آمریکا هستیم

رئیس دفتر سیاسی حماس با بیان اینکه این جنبش از گفتگوی بدون پیش شرط با آمریکا استقبال می کند،به تشریح موانع پیش روی آشتی ملی فلسطین پرداخت.

الزهار: ایران از ما فقط بی‌طرفی در سوریه را می‌خواهد

جنبش ما در فلسطین است و همه توجه ما به سمت قدس است و دلیلی ندارد که حواسمان را از این هدف پرت کنیم. مصلحت ما این است که تمام گلوله‌های عرب‌ها در فلسطین باقی بماند و استفاده شود. ما از آنچه در سوریه می گذرد احساس ناراحتی و غم و تأسف می‌کنیم. چیزی که در آنجا در جریان است فاجعه ای برای برنامه‌ی مقاومت است.

غزه خونین٬ توافق فتح و حماس را رقم زد

جبریل رجوب یک مقام بلندپایه فتح در جمع حدود یک هزار نفر که برای شرکت در تظاهراتی در رام الله مرکز سیاسی کرانه باختری گردهم آمده بودند، اعلام کرد: «ما از اینجا به همراه رهبران دیگر گروه ها اعلام می کنیم که به اختلافات پایان می دهیم».یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه اعلام کرد اعضای بلندپایه حماس در کرانه باختری و همچنین مقامات ارشد جهاد اسلامی در بین افراد شرکت کننده در این تجمع بودند.