داعش توان تعدی به مرزهای ایران را ندارد

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: گروهک تروریستی داعش توان تعدی به مرزهای ایران اسلامی را ندارد.

عکس: سوم خرداد جای این دونفر خالی بود

«سید محمدعلی جهان آرا» و «سید عبدالرضا موسوی». مردانی که بیش از دیگران، در حسرت دیدن آزادی شهرشان می سوختند و پیش از آن به شهادت رسیدند.

ادامه‌ جنگ پس از فتح خرمشهر؛ راهبردی مناسب یا تاکتیکی اشتباه

پس از فتح خرمشهر ایران تلاش می‌کرد با متوسل شدن به عملیات‌پویا، قاطعیت نشان دهد. در حالی که عراق به دفاع ایستا ادامه می‌داد. عراقی‌ها پس از شکست‌های زنجیره‌ای، در تاکتیک‌های دفاعی خود تجدیدنظر کرده بودند.

شعر: ای شهر خرمشهر! با من بخوان شعر ظفر ای بندر سبز

ای شهر خرمشهر ای خاک گهرخیز| ای سینه پر آذرت از غصه لبریز | خاکت ببوسم خاک تو بوسیدنی شد| گل‌های خرمشهر من بوئیدنی شد

سردار علایی: امام موافق ورود به خاک عراق نبود

حسين علايي گفت: سيد احمد پس از فتح خرمشهر نامه اي به امام مي نويسد كه هنوز منتشر نشده و در آن تصريح مي كند كه نظر امام درباره عدم ورود به خاك عراق صحيح بود.

تولید۴ فیلم مستند با موضوع فتح خرمشهر

معاون هنری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از تولید ۴ فیلم مستند پیرامون آزادسازی خرمشهر خبر داد و گفت: علاوه بر مستند معرفی «مرکز فرهنگی خرمشهر» امکان بازدید مجازی از این مرکز فراهم شده است.

دلایل ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر

تریبون مستضعفین– همواره یکی از موضوعات مهم و مورد پرسش، موضوع ادامه جنگ پس از بازپس گیری خرمشهر بوده است. از این رو پاسخ رهبر انقلاب به خبرنگاری که در سال ۶۵ از این موضوع سوال میکند مورد بازخوانی قرار گرفته است. (+) سوال: آقای خامنه‌ای سؤالی که می‌شود مطرح کرد مسأله‌ی دفاعی بودن جنگ […]

دلایل ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر از نظر رهبر انقلاب

ما مجازات متجاوز و گوشمال دادن به متجاوز را يكى از هدفهاى ادامه‌ى جنگ ذكر كرديم و همين هم هست. البته اين را هم بايد بگويم كه هنوز در مرزهاى ما، همه‌ى مناطق از دشمن پاكسازى نشده است. ما هنوز مناطقى را داريم كه از جمله نفت‌شهر و بخشى از مراكز ديگر مرزىِ ما كه هنوز در اختيار دشمن هست و ما ادامه‌ى جنگمان ولو براى پس گرفتن اينها هم كه باشد، يك عمل دفاعى است.

وقتی تلویزیون آهنگ «ممد نبودی…» را پخش می‌کند؛ او آرام می‌گرید

مادربه دلیل فراموشی هر چند ماه یکبار خاطراتی را یادش می آید که بسیار آزارش می دهد . می گوید: صدای موشک ها را می شنوی . خانه امان بدون سقف شد و صدای فریاد دردش از ترکش بلند می شود. او دوست دارد به خرمشهر برود اما تن بیمارش این توان را از ما گرفته است. وقتی تلویزیون آهنگ ممد نبودی ببینی را پخش می کند ؛ او آرام آرام می گرید.

جنگ برپا شده بود تا از خرمشهر دروازه‌ای به كربلا باز شود

مسجد جامع خرمشهر رازدار حقيقت است و لب از لب نمي گشايد. از خود مي پرسم: كدام ماندگارتر است؟ اين كوچه هاي ويران كه هنوز داغ جنگ بر پيشاني دارند و يا آنچه در تنگناي اين كوچه ها و در دل اين خانه ها گذشته است؟

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.