مبارزه امیرکبیر با اشرافیت چگونه باعث شهادتش شد؟

از مهمترین کارهای امیر کبیر حذف القاب و عناوین درباریان بود. امیرکبیر، القاب و عناوین فرمایشی را موجب زیان‌های اجتماعی می‌دانست و در نامیدن دیگران به گفتن واژه «جناب» اکتفا می‌کرد، حتی نسبت به مقام صدارت. او حقوق زیاد درباری‌ها و شاهزاده‌ها را کم کرد. این موضوع خشم درباریان و شاهزادگان را برانگیخت و مقدمه‌ی شهادت او را فراهم کرد.

فرمان حمله را چه کسی به اراذل و اوباش داد؟

با وجود گذشت بیش از ۵ سال از اتفاقات سال ۸۸ هنوز شاه‌کلید آشوب‌های پس از انتخابات به گواه اعتراف متهمان، از مصونیت قابل ملاحظه‌ای برخوردار بوده و از این رو پرونده فتنه ۸۸ همچنان باز است.

واکنش نسبت به‎توهین«اعتماد» به سیدالشهدا

جمعی از زنان فعال در حوزه فرهنگی – اجتماعی طی توهین خبرنگار روزنامه اعتماد در رنگ باختگی سیدالشهدا به عنوان یک اسطوره! در بین جوانان با صدور بیانیه‌ای خواهان ورود دستگاه قضایی و برخورد شدید با “توهین‌کننده به مقدسات جهان اسلام” شدند.

تبریک وزارت خارجه آمریکا به جعفر پناهی

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه دریافت جایزه خرس طلا در شصت و پنجمین جشنواره فیلم برلین را به محکوم فتنه ایران تبریک گفت.

آبروی نظام نردبان تازه به دوران رسیده‌ها

جماعت اصلاح‌طلب در طول انتخابات گذشته همواره از شیوه‌های مشخصی برای منحرف کردن افکار عمومی و بالا بردن آرای خود استفاده کرده‌اند که عطش کسب قدرت باعث شد بتدریج تندروتر از اپوزیسیون خارج نشین به تقابل با نظام می‌پردازند.

اینجا همچنان آماده باش است

بزرگداشت سالگرد حماسه ۹ دی، رویکرد متناقض برخی مسئولان در بحث فتنه ۸۸ با خواست اصلی مردم و توهین اخیر نشریه فرانسوی به رسول اکرم(ص)، موضوعاتی است که از نظر فعالان فضای مجازی دور نماند.

فتنه تمام شدنی نیست

عضو جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با بیان اینکه در فتنه 88 خواصی را دیدیم که در انقلاب ایستاده بودند اما ولایت را نقد می‌کردند، گفت: در فتنه 88 برخی خواص مدعی خط امام بودند اما اصل ولایت فقیه را نمی‌پذیرفتند.

پایان جشنواره‌فیلم‌عمار باتقدیر از صادق‌آهنگران

پس از هشت روز رقابت آثار فیلمسازان در سینما فلسطین، آیین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، امروز (جمعه 19 دی ماه) با معرفی برگزیدگان و تقدیر از حاج صادق آهنگران در سینما فلسطین تهران برگزار می شود.

اسامی نامزد های دریافت فانوس پنجمین جشنواره فیلم عمار

دبیرخانه پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار نامزد های دریافت فانوس پنجمین دوره این جشنواره را در بخش های پویانمایی، مستند و داستانی منتشر کرد.

ترانه جدید حامد زمانی با موضوع رویش های هنری بعد از فتنه 88

در مراسم اختتامیه جشنواره مردمی فیلم عمار، ترانه جدید حامد زمانی با موضوع رویش های هنری بعد از فتنه 88 رونمایی خواهد شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.