توهین به مقدسات اهل سنت جایز نیست

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید براینکه فتوا داده ایم که توهین به مقدسات اهل سنت جایز نیست، گفت: راه روشن را به همگان نشان داده ایم و همه را به این راه را می خوانیم.

یک فتوای خنده دار دیگر از داعش!

با فعالیت آنچه که در تشکیلات گروه تروریستی داعش به نام دادگاه های شرعی یا هیئت های شرعی معروف است، به نظر میرسد وجود حرفه ای به عنوان وکالت در مناطق تحت تسلط این گروه را بی معنی باشد.

فتوای معیار در قانون‌گذاری کدام است؟

بر اساس نظر برخی، فتوای معیار، فتوای کارآمدتر است. فتوای کارآمد به معنای فتوایی است که دارای سه ویژگی باشد؛اولین آنکه شاذ نباشد و بر اساس موازین پذیرفته شده اصولی و فقهی باشد. دومین این که با سایر فتاوایی که بر اساس آنها قوانینی وضع می‌شود یک مجموعه هماهنگ را تشکیل دهد و سومین ویژگی این که پاسخگوی نیازهای زمان و حکومت اسلامی باشد.

فتوای صدای آمریکا در حرمت ترانه حامد زمانی

در ادامه حملات شبکه صدای آمریکا(VOA)، به حامد زمانی به خاطر ترانه “مرگ بر آمریکا”، مهدی فلاحتی، مجری این شبکه در راستای تخریب زمانی و ترانه اش به سراغ مبحث موسیقی و غنا رفته و مدعی شد این ترانه از مصادیق غنا بوده و بنابر مبانی فقه شیعه حرام است.

فتوای جدید قرضاوی درباره جنگ سوریه

رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمانان در فتوایی جدید از سنی‌های جهان خواست تا از جنگ علیه شیعیان در سوریه حمایت کنند.

حاضریم فتوای مقام معظم رهبری را به عنوان سند در سازمان ملل ثبت کنیم

رئیس مجلس در مصاحبه شبکه فونیکس چین گفت: مقام معظم رهبری به صورت یک فتوان حرام بودن سلاح هسته‌ای را اعلام کرده‌اند، ما حتی حاضر شدیم این فتوا را که مافوق قانون است به عنوان سند در سازمان ملل متحد ثبت کنیم.

فتاوای مراجع درباره فال‌گیری و دعانویسی

مراجع عظام تقلید پاسخ خود را به سوالاتی درباره حکم شرعی فال‌گیری، طالع بینی و دعانویسی بیان کردند.

سوالات موسوم به «استفتائات شهرسازی رهبر انقلاب» مورد تایید دفتر ایشان نیست

بنده هم مشاهده كردم. اولاً باید بگویم كه این مطالب در قالب استفتاء نمی‌گنجد و اصلاً استفتاء نیست. نكته‌ی دوم این‌كه انتساب این پاسخ­‌ها به رهبر انقلاب و دفتر استفتائات ایشان صحیح نیست. بنده تكذیب می­‌كنم كه پاسخ به این سؤال‌ها مربوط به رهبر انقلاب و یا دفتر استفتائات ایشان باشد. بنابراین پاسخ­‌ها قابل تأیید نیستند.

نظرات فقهی کمتر شنیده شده از رهبر انقلاب

غیبت آن است که پشت سر مسلمان، عیب مستور او (امرى که مستور عرفى است) گفته شود، مشروط به اینکه به قصد تنقیص باشد، یا در نزد عرف تنقیص به‌حساب آید.

خوردن گوشت گربه در سوریه حلال شد!

تعدادی از علما و مفتی های شهر حمص در شمال سوریه، با صدور فتوایی خوردن گوشت گربه را حلال اعلام کردند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.