کلیپ/ تصاویری دیدنی از رقص و پایکوبی مردم به پس از فرار شاه

محال است مردمی که اینگونه در روز فرار شاه رقص و پایکوبی میکنند شعار بازگشت نوادگانش را سر بدهند، البته به شرطی که خوی پهلوی به برخی مسئولین سرایت نکند.

عکس: تایم چندی قبل از فرار شاه

روی جلد مجله تايم در ماههای منتهی به خروج شاه تصویری جالب است که انقلابیون ایرانی را نشان می دهد و البته چهره وحشت زده شاه نیز در کنار آن قرار گرفته است.

روایت فرح از فرار شاه

ساعت دو بعد از ظهر 26دی ماه بود که خبر فرار شاه از رادیو پخش شد، فریاد شادمانی مردم ایران به هوا رفت، چراغ اتومبیل ها روشن شد، برف پاکن ها به رقص درآمدند، بوق ها به راه افتاد، و غلغله شهر های ایران را برداشت.برخی عکس شاه را در اسکناس درشت پانصد تومانی و هزار تومانی سوراخ کرده بودند و بر دست گرفته بودند. جمعی نیز عکس های حضرت امام خمینی (ره) را بین سرنشینان اتومبیل ها پخش می کردند.

۳۴ سال پیش؛ نه شاه می‌خواهیم نه شاپور

شاه در پاویون سلطنتی مهرآباد منتظر نتیجه رأی اعتماد مجلس شورای ملی به دولت شاپور بختیار بود تا کشور را ترک کند. پس از آنکه هواپیمای سلطنتی از باند مهرآباد برخاست و خبر مسافرت شاه از رادیوی ایران پخش شد، مردم به خیابان‌ها ریختند و شعار سر دادند که «نه شاه می‌خواهیم نه شاپور»

تشبیه فرار رئیس‌جمهور تونس با فرار شاه ایران در بیانیه حزب الله لبنان

جنبش حزب الله با تشبیه فرار «زین العابدین بن علی» رئیس جمهور مخلوع تونس با فرار شاه معدوم ایران تاکید کرد: این مسئله زمانی مشخص شد که وی از سوی کسانی که به آن‌ها خدمت می‌کرد، پذیرفته نشد و نگذاشتند هواپیمای حامل وی در کشورشان فرود آید.

فرح از خیانت انور سادات پرده برداشت!

فرح همسر محمد رضا شاه خائن، پس از سالها، از ماجرای فرار از ایران و حمایت های انور سادات پرده بر داشت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.