میانگین مالیات‌سالانه طلافروشان ۷۰۰هزارتومان

یکی از بندهای ابلاغی سیاستهای اقتصاد مقاومتی مربوط اصلاح نظام درآمدی دولت با افزایش سهم درآمدهای مالیاتی و در کنار آن شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا در حوزه‌های پولی، تجاری، ارزی و دیگر بخش‌ها است.

نبود بانک‌های اطلاعاتی؛ علت فرار مالیاتی

مهمترین آفت و آسیب در بحث فرارهای مالیاتی، عدم وجود ساختار و بانک‌های اطلاعاتی مناسب است.

کشف پرونده ۹۰۰ میلیارد تومانی فرار مالیاتی

دادستان سازمان امور مالیاتی از کشف پرونده فرار مالیاتی به مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان از طریق صدور فاکتور صوری خبر داد.

رکورد پناهنده‌شدن شهروندان‌ آمریکایی

اداره ملی درآمدهای آمریکا اعلام کرده که تعداد شهروندان آمریکایی که تابعیت خود را تغییر داده‌اند، به رکوردی بی‌سابقه رسیده است.

فرار مالیاتی ۶۰ هزار میلیارد تومانی در سال

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در حالی که باید درآمد مالیاتی جایگزین درآمد نفتی شود، اما سالانه بین ۵۰ تا ۶۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد که باید شناسایی و مالیات آن وصول شود.

۳۰۰ پزشک درآمد یک میلیاردی دارند

درآمد پزشکان متخصص و بیمارستان‌های خصوصی را اعلام کنید

با توجه به گردش مالی 40 هزار میلیاردی در بخش سلامت تنها 2 دهم درصد پزشکان نزدیک به 10% گردش مالی حوزه سلامت را به خود اختصاص داده اند. برای رفع این مشکلات الگوی های تعریف شده، علمی و روشن وجود دارد. اگر مالیات به شکل صحیح اخذ شود بسیاری از این مشکلات در حوزه سلامت حل خواهد شد.

۳۰۰پزشک ماهی یک میلیارد به جیب می‌زنند

یک نماینده مجلس با انتقاد از وجود گروه ۳ هزار نفری مالیات‌گریز در کشور گفت: در این گروه ۳۰۰ پزشک وجود دارد که هر کدام از آنها ماهیانه یک میلیارد تومان درآمد دارند.

فرار مالياتي با حذف بی سروصدای بند ۷۱ قانون بودجه

در شرايطي كه دولت در سال جاري و با وجود حساب ويژه غرب بر تحريم نفتي، بيش از هر سال ديگري به افزايش درآمدهاي مالياتي خود و كاهش وابستگي بودجه به نفت نياز دارد، لايحه بودجه سال ۹۱ شاهد حذف يك بند بسيار مهم در كميسيون تلفيق مجلس بود كه زمينه را براي فرار مالياتي نزديك به ۱۰۰۰ ميليارد توماني را فراهم كرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.