«نقاشی وارداتی» از درباریان شیفته غرب

فرح پهلوی پیش قراول جریان نو ظهور هنری بود که با ارتباط با دنیای غرب، بخشی از تجربه هنری غرب را وارد ایران کرد که نه زمینه‌های اجتماعی اقتصادی‌اش را می‌شناخت نه نسبتی که با تاریخ و فرهنگ ایران برقرار ساخته را درمی‌یافت.

عکس مشروب‌خوری ملکه مادر

گاهی اوقات عکس‌ها از هزار‌ها واژه رساتر سخن می‌گویند به همین دلیل دو عکس تاریخی مشروب‌خوری ملکه مادر و دست‌بوسی شهردار تهران منتشر می‌شود.

نقد سینما مدیریت‌ فرح‌نگی را نقد کرد

شماره نخست از دور جدید ماهنامه‌ی نقد سینما با مدیریت جمعی از روزنامه نگاران سینمایی جبهه فرهنگی انقلاب منتشر شد.

عکس: فرح پهلوی، شعبان بی‌مخ و یک شهید

سعید یکی از سرامدان و نخبگان ورزش باستانی بود. پیش از انقلاب در سن هفت سالگی بازوبند پهلوانی گرفت و با عنوان پهلوان کوچولوی پایتخت، وارد گود روزخانه شد، در حالی که ورود بچه‌ها به گود عرف نبود. وقتی انقلاب شد تحت تأثیر کلام امام (ره) تصمیم گرفت به نشانه اعتراض به پهلوی تا مدت‌ها وارد گود نشود. عکس‌هایی را که با سردمداران آن زمان داشت، پاره کرد و نام خود را وارد لیست ورزشکاران معترض به پهلوی‌ها کرد. پهلوان «سعید طوقانی» پهلوان کوچولوی پایتخت، در ۲۲ اسفند ۶۳ در شرق دجله به فیض شهادت نایل آمد.

خودزنی زنجیره ای برای ارباب حقوق بشر

یکی از روزنامه های زنجیره ای افراطی در اقدامی مشابه گفتگویی با فرح پهلوی -بیوه شاه معدوم- را آماده ساخته و قصد دارد آن را در روزهای آتی منتشر نماید.

روایت فرح از فرار شاه

ساعت دو بعد از ظهر 26دی ماه بود که خبر فرار شاه از رادیو پخش شد، فریاد شادمانی مردم ایران به هوا رفت، چراغ اتومبیل ها روشن شد، برف پاکن ها به رقص درآمدند، بوق ها به راه افتاد، و غلغله شهر های ایران را برداشت.برخی عکس شاه را در اسکناس درشت پانصد تومانی و هزار تومانی سوراخ کرده بودند و بر دست گرفته بودند. جمعی نیز عکس های حضرت امام خمینی (ره) را بین سرنشینان اتومبیل ها پخش می کردند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.