صعود طلاب قمی به ارتفاعات فردو

جمعی از طلاب حوزه‌ی علمیه‌ی قم مقدسه، صبح دوشنبه، به قله‌ی حسن [طهرانی مقدم] بلندترین ارتفاع بلندی‌های فردو صعود کردند.

آمریکایی‌ها در بحث فردو دبه کرده‌اند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه قطعا توافق احتمالی هسته‌ای باید به تصویب مجلس برسد، گفت: متاسفانه شاهد بودیم بعد از توافق لوزان آمریکایی‌ها در رابطه با میزان رقم سانتریفیوژ‌ها در فردو دبه کردند.

طبق تفكر شیعی دانشمندان بايد علمدار عدالتخواهي باشند

بر اساس آموزه های اسلام ناب؛ دستاوردهاي بشري و موهبتهاي الهي نباید به شكل تبعيض‌آميز در اختيار بعضي از بشريت قرار بگيرد و از دیگران دریغ شود و فضاي ظالمانه در مناسبات جهان حاكم بشود. ايرانيها به مدد انقلاب اسلامي الآن به اين مقطع رسيده‌اند. اين پرچم فقط يك پرچم ملي نيست، يك پرچم جهاني است. كاري كه دارد در قصه هسته‌اي شروع مي‌شود و داريم براي آن شهيد مي‌دهيم نه یک اتفاق در تاریخ ایران که اتفاقی در تاریخ بشریت است.

زیرساخت هسته‌ای کشور در مدت زمان توافق نابود می‌شود

۲۰ هزار مگاوات برق هسته ای نیازمند حدود ۳ میلیون سو ظرفیت غنی سازی است. یعنی حتی اگر کل سایت نطنز و فردو با ماشین های نسل یک فعلی تکمیل می شد، حدود ۶۰ هزار سو غنی سازی ایجاد می شد، حال اینکه ظرفیت فعلی به حدود ۵۰۰۰ ماشین ،با ظرفیت حدود ۶۰۰۰ سو تقلیل می یابد به عبارت بهتر، اگر این ۵۰۰۰ ماشین بیش از ۲۰ سال کار کنند فقط سوخت یکسال نیروگاه بوشهر را تامین می کنند. پس این شرایط حتی پاسخگوی نیروگاه فعال ما در بوشهر هم نیست.

طلاب قم از فیضیه تا فردو راهپیمایی می‌کنند

کاروان پیاده‌روی طلاب حوزه‌ی علمیه‌ی قم با عنوان «از فیضیه تا فردو»، با شعار «نه به مذاکرات مخفی، نه به غنی‌سازی صوری» در نیمه‌ی ماه اردیبهشت از مبدأ مدرسه‌ی مبارکه‌ی فیضیه به مقصد مجتمع غنی‌سازی شهدای فردو برگزار خواهد شد.

مرثیه‌ی فاو و فردو

تاریخ می‌گوید که فاو در ظهر 30 خرداد 1367 سقوط کرد؛ باور من اما این است که سقوط فاو از ظهر 3 خرداد 1361 آغاز شد؛ درست از هم‌آن هنگام که از کنار مسجد جامع خرم‌شهر جریانی از جنگیدن خسته بود و در پی پایان کار با مذاکره رفت؛ هم‌آن جریانی که نه در پی «رفع فتنه از عالم» که به دنبال «یک پیروزی بزرگ» بود و در تحقق این هدف خواه‌ناخواه به پشت کاخ سفید شیطان بزرگ رسید.

تثبیت نقطه‌ی یادمانی فردو در راهیان نور امسال

سنت هزارساله‌ی روایت در حوزه‌های شیعی بر دو مؤلفه‌ی زیارت و عبرت متکی بوده است و باور ما این است که اگر واقعه‌یی چون سقوط فاو به درستی روایت می‌شد، متکی بر عبرت‌های آن هیچ‌گاه به سقوط فردو نمی‌رسیدیم و همین حالا اگر شکست هسته‌یی لوزان به درستی روایت شود، ان شاء الله شاهد شکست موشکی لویزان نخواهیم بود.

بیانیه ایرانی خوب ، بیانیه آمریکایی بد!

سید یاسر جبرائیلی- اگر متنی که وزارت خارجه آمریکا منتشر کرده، صحت و وجود خارجی ندارد، وزارت خارجه کشورمان باید بلافاصله با صدور بیانیه ای ضمن تکذیب متن آمریکایی، تاکید کند که چنین توافقاتی حاصل نشده و آنچه مورد توافق قرار گرفته، متن ایرانی است.

شرایط آمریکا برای توافق هسته‌ای تشریح شد

یک مقام ارشد آمریکایی روز جمعه گفت با وجود پیشرفت قابل توجهی که در مذاکرات هسته‌ای با ایران صورت گرفته، اما همچنان موضوعات دشواری باقی مانده و بعید است طرفین در گفت‌وگوهای این هفته به توافق دست یابند. وی بازتعریف صنایع آب سنگین اراک تعطیلی فردو و کاهش سانتریفیوژها را از جمله شرایط آمریکا برای توافق بیان کرد.

تمرین مقابله با خرابکاری احتمالی در فردو

طرح تمرین مقابله با هرگونه خرابکاری احتمالی با نام مرصاد شامگاه 10 بهمن‌ماه جاری مصادف با میلاد فرخنده عالم آل محمد(ص)، حضرت امام حسن عسگری(ع) بدون اعلان قبلی در سایت غنی‌سازی فردو(شهید علیمحمدی) با موفقیت برگزار شد.