آرزوی جالب یک آمریکایی برای ایرانیان در شب آرزوها!

مایکل جونز در ادامه و با اطلاع یافتن از اینکه شب آرزوهاست گفت من 5 فرزند و 15 نوه دارم و برای شما هم آرزو میکنم که پنج فرزند و 15 نوه داشته باشید!

افزایش تمایل جوانان به فرزندآوری

بر اساس یک نظر سنجی مرکز آمار ایران مشخص شد، ضمن افزایش تمایل جوانان در آستانه ازدواج، به فرزندآوری، تعداد فرزندان دلخواه مردان و زنان در آستانه‌ ازدواج به ترتیب ۲.۴ و ۲.۲ نفر اعلام شده است.

من استثنا نیستم، شما استثنایید!

الان پوتین اعلام کرده است که اگر کسی در روسیه بیش‌از چهار تا بچه به‌دنیا بیاورد، تا ١٠‌سال خانه رایگان در اختیارش می‌گذارند. مرکل هم گفته است در خانواده‌هایی که بیش‌از چهار بچه دارند، به هر بچه ماهیانه دوهزارو٤٠٠یورو جایزه می‌دهند. مسئولان ما هم اعلام کرده‌اند که یوزپلنگ‌های بیابان‌های یزد بیمه هستند، بچه‌های وافی نه! این نگاه‌های کِرمی مسئولان درباره این مسئله است.

فرزند نطلبیده برکت است

مجله اینترنتی «دخت ایران» در راستای آشنایی زوجین جوان با مسئله فرزند آوری و نیز ارائه بسته های پیشنهادی افزایش جمعیت، ویژه نامه ای را با عنوان «باقیات الصالحات» تولید و منتشر نموده است.

سلطه «فرزند کمتر، زندگی بهتر» بر زندگی ایرانی

باید شرایط آینده را طوری به تصویر بکشیم که جوان‌ها از فرزندآوری احساس نگرانی نکنند. کاهش نرخ تورم، بالا رفتن سطح زندگی، افزایش امکانات رفاهی و خدمات بیمه‌ای چیزهایی است که می‌تواند دغدغه‌های خانواده‌ها را تا حدودی برطرف کند.

فرزندخواندگی یا فرزندآوری مدرن؟

حکایت زوج‌های نابارور حکایت غریبی است؛‌حکایتی که یک سر آن به گوشه چشمان منتظر این زوج‌ها دوخته شده و سر دیگر آن به مراکز درمان ناباروری وصل است. حکایتی که برخی اوقات به مراکز بهزیستی ختم می شود و گاه با حضور دلالان بیخ پیدا می‌کند.

مشوق‌های مجلس برای فرزند‌آوری

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری در کمیسیون اجتماعی مجلس در زمینه ایجاد مشوق‌هایی برای فرزندآوری خبر داد.

خانواده‌‌هایی که روز به روز آب می‌روند

زمانی بچه نمک زندگی خانواده ایرانی بود و کودکانمان با قد و نیم قدهای خودشان بزرگ می‌شدند و حضور در اجتماع را می‌آموختند اما امروز ما مانده‌ایم و یکی و نصفی فرزند که معلوم نیست چه تصویری از خواهر و برادر در ذهنش نقش می‌بندد.

توجه به مصلحت خود یا تردید در وعده خدا؟!

یک عصر هست که اسم آن را عصر تکنولوژی گذاشته‌اند. عصری که در آن تکنولوژی می‌تواند فرزند را بی‌سر و صدا سر به نیست کند، تا مردم نگویند فرزندش را کشت. عصری که همه سرمایه‌اش را پای تکنولوژی داده و حالا فقیر شده است. البته اسم این فقر را می‌گذارند بحران اقتصادی.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.