دانشگاهی که هست، دانشگاهی که باید باشد

اینکه دولت و جامعه‌ی ایران تا به امروز دانشگاهی به‌واقع اسلامی به خود ندیده است و به همین علت، تجربه‌ی عملی و الگویی مشخص در دست نیست. از طرف دیگر، حضور جدی و پررنگ سکولارها و لیبرال‌های مسلمان در دانشگاه‌ها، خود مشکلی دیگر و سدی جدی در مقابل روند اسلامی شدن دانشگاه‌هاست. این اساتید و نیروهای انسانی، با باور و ارزش‌های غیراسلامی، به‌شدت در برابر هرگونه تغییر و پیشرفت در جهت اسلامی شدن مقاومت می‌کنند و بیش از اینکه دغدغه‌ی اسلامی شدن دانشگاه‌ها را داشته باشند، سودای غربی‌تر شدن را در سر می‌پرورانند.

اختیارات قانونی رئیس‌جمهور یا منفعت عمومی مردم؟

با این وجود آیا باز می توان با قاطعیت گفت که رئیس جمهور در هر حالت و به هر شکل می تواند از اختیارات قانونی خود استفاده کند؟ آیا رئیس جمهور حق دارد در انتخاب وزیر علوم تا هرکجا که صلاح می داند به سلیقه شخصی خود عمل کند و موجب تعطیلی خدمات اساسی وزارت علوم شود؟

مسئولیت رئیس جمهور در اجرای تفسیر شورای نگهبان از قانون اساسی

طرفداران اختیارات فراقوه ای رئیس جمهور در اجرای قانون اساسی که معتقدند رئیس جمهوری می تواند به سایر قوا تذکر دهد و دامنه این اختیارات حتی قوای دیگر و نهادهای زیر مجموعه رهبری را هم در بر می گیرد، به تفسیر شورای نگهبان قبل از بازنگری قانون اساسی استناد می کنند و تفسیر اخیر شورای نگهبان را نادیده می گیرند.

انتخاب دبیرجدید جنبش عدالت‌خواه دانشجویی

در این جلسه آقای سلمان کدیور که سابقه دبیری مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز و همچنین عضویت در دو دوره شورای مرکزی جنبش عدالتخواه را در کارنامه دارد، به عنوان دبیر جدید این اتحادیه، انتخاب شد.

اطلاعیه شورای‌نظارت جنبش‌ عدالتخواه‌

لذا ضمن تکذیب این خبر، اعلام می گردد جناب آقای فرشید جعفری دبیر و سخنگوی جنبش عدالتخواه دانشجویی هستند.

گره اقتصادی با اتکای به مردم باز می‌شود نه با توافق‌نامه ژنو

بعد از ظهر سه شنبه نوزده فروردین جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های شیراز برای بزرگداشت روز ملی فناوری هسته‌ای و حمایت از منافع ملی در مقابل دفتر نمایندگی وزارت خارجه در این شهر تجمعی برگزار کردند.

برخی‌ به‌ دنبال تفسیر رحمانی از نظام سلطه‌اند

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با بیان اینکه برخی‌ها در کشور به دنبال تفسیر رحمانی برای نظام سلطه هستند، گفت: ما سلطه‌گران و دولت‌های تأسی‌کننده از نظام سلطه را «اشداء علی‌الکفار» تعبیر می‌کنیم.

اهدا عکس شهید نادر مهدوی به هاشمی رفسنجانی

فرهنگ انقلاب اسلامی متشکل از منظومه فکری امام راحل (ره) است و بر اساس چنین دیدگاهی امام تنها متعلق به یک خانواده نیست و حتی اگر بگوییم امام (ره) منصوب به یک کشور است در حق ایشان جفا کرده‌ایم. امام خمینی (ره) متعلق به تمام جریان‌های آزادی‌خواه مستضعف جهان است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.