معجزه همایش های ضد فساد

با وجود آنکه هر سه قوه خود را متولی مبارزه با فساد می‌دانند و در فرمان هشت ماد‌ای مقام معظم رهبری نیز برای ایشان وظایفی در این زمینه تبیین شده است متاسفانه باید گفت که مبارزه با فساد اولویت هیچیک از دستگاه ها نیست و دولت‌ها نیز از این عنوان بیشتر به عنوان چماقی برای راندن رقیب سیاسی استفاده می‌کنند و هیچیک از دستگاه‌ها کارنامه روشنی در زمینه مبارزه با فساد ندراند و سخنرانی‌های همایش دیروز تنها بیان دغدغه‌ها و نگرانی‌ها در این حوزه بوده است.

چرا اقدام قاطع و اساسی در امر مبارزه با فساد انجام نمی‌گیرد؟

این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه‌ای بکند؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟ با توجه به شرایط مناسب و امیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری بین مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند.

فرمان 8 ماده‌ای رهبری به سران قوا چه شد!؟

سؤال اساسی و استراتژیک از سران قوا که مخاطبان اصلی فرمان 8 ماده‌ای می‌باشند، آن است که در راستای اجرایی و عملیاتی نمودن فرمان 8 ماده‌ای چه اقداماتی انجام داده‌اند؟ نقشه راه مبارزه با فساد کجاست؟ ضریب نفوذ سلامت نظام در مواجهه و مبارزه با فساد اقتصادی و مالی به چه میزان است؟

پس از گذشت یک دهه؛‌ چقدر از فرمان ۸ ماده‏‌ای رهبری اجرایی شده است؟

یک دهه از فرمان ۸ ماده‎‏ای رهبر معظم انقلاب درباره‏ی مبارزه با مفاسد اقتصادی می‌‏گذرد؛ حال سؤال اساسی این است که تاکنون چه اقدام‌هایی برای مبارزه با این چالش انجام داده‏ایم.

نادران از ریشه‌های فساد اقتصادی می‌گوید

دلیل آن این است که این مدیران از محل درآمدهایی که کسب کردند، می توانند با اقتصاد ملی بازی کنند. گفته می شود فردی 1هزار 180 میلیارد تومان وام گرفته با این مبلغ در هر بازاری هر کاری که بخواهد می تواند بکند و کار پیچیده ای هم نیست. لذا می بینید هر چه فساد ها سازمان یافته تر می شوند، نا امنی اقتصادی بالا می رود …در حوزه قضا از صفر تا صد آن احتیاج به بررسی دقیق داریم. همه مراحل تلاش های قبلی به سلامت این حوزه بر می گردد…

ایده‌هایی برای مطالبه‌ی مبارزه با مفاسد اقتصادی

در سالروز فرمان تاريخي رهبر انقلاب خطاب به سران سه قوه درباره لزوم مبارزه با مفاسد اقتصادي لازم است فعالین فرهنگی، عدالتخواهان و دلسوزان انقلاب اسلامی برای راه اندازی موج جدیدی برای مطالبه از هر سه قوه، اقداماتی را انجام دهند. پیشنهادات زیر نمونه‌ای از کارهاست…

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.