داستان هزار و یک‌شب وزارت‌علوم دولت‌یازدهم

پس از گذشت بیش از یکسال از فعالیت دولت یازدهم هنوز وزارت علوم به سر و سامان نرسیده و بعد از انتخاب دو سرپرست و یک وزیر همچنان این وزارتخانه بدون وزیر به سر می‌برد.

نحوه برکناری رئیس دانشگاه تهران بیانگر تندروی وزیر علوم است

رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران با اشاره به سبک نامناسب برکناری رئیس دانشگاه تهران گفت: برخی از اینکه پیش از انتخاب رئیس جدید، رئیس قبلی دانشگاه برکنار شده است، تندروی و احساساتی بودن وزیر علوم را برداشت می‌کنند.

فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه تهران برکنار شد

به نظر می‌رسد برکناری فرهاد رهبر از ریاست دانشگاه تهران به دلیل عدم مجوز برگزاری یک همایش حزبی با عنوان”بررسی تطبیقی رویکرد وزارت علوم در دوره‌های مختلف” است که قرار بود از سوی انجمن اسلامی دانشکده علوم‌اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شود.

تغییر رئیس دانشگاه تهران شایعه است

برخی روسای دانشگاه‌ها دوره 8 ساله خدمتشان به پایان رسیده است و ادامه کار آنها مشکل دارد ولی برخی دیگر که دوره چهار ساله را به اتمام رسانده‌اند هیئت‌های ارزیابی به دانشگاه اعزام شده و با نظر کارشناسی و اظهار‌نظر دانشجویان سعی می‌کنیم با نظر حداکثری فردی اصلح که فضای آرامی را در دانشگاه ایجاد کند منصوب کنیم.

تکذیب خبر عزل رییس دانشگاه تهران

فرهاد رهبر – رئیس دانشگاه تهران همچنان به کار خود در این دانشگاه ادامه می دهد و برکنار نشده است.

فرهاد رهبر برکنار شد

محمد رحیمیان به ریاست دانشگاه تهران منصوب شد.

واکنش رهبر به اظهارات سخنگوی دولت مصر

یکی از امضاکنندگان نامه ۱۷ اندیشمند ایرانی به مرسی در خصوص علت ارسال این نامه به رییس جمهور مصر گفت: ما مامور به انجام وظیفه تکلیف هستیم و به نتیجه چه چیزی که حاصل خواهد شد خیلی فکر نمی‌کنیم و هرگز چنین ادعایی نکردیم که می‌خواهیم الگوی که در ایران داریم را به آن‌ها تحمیل کنیم.

نامه مهم ۱۷ اندیشمند ایرانی به رئیس ‌جمهور مصر

به‌طور حتم اندیشمندان مسلمان ایرانی آمادگی دارند تجربه و توان علمی خود را در اختیار دولت و ملت شریف و مسلمان مصر قرار دهند و بر این باورند که در سایه إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَیْنَ أَخَوَیْکُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ (الحجرات – ۱۰)، ظرفیت‌های بزرگی در جهان اسلام وجود دارد که می‌تواند منشاء نجات، صلاح و سعادت جهان شود.

آقای رئیس! راست می‌گویید حاج سعیدها تندند

سخنرانی‌هایتان را در باب اقتصاد مقاومتی رصد نموده‌ایم، اما برایمان قابل درک نیست که چگونه می‌شود دانشگاه در فضای لیبرالیستی سیر کند و در عین حال، جامعه در شرایط جنگی تمام عیار، با دشمن مقابله و بر ارزشها پا فشاری کند؟ آیا برای حرکت از دانشگاه سکولار به دانشگاه اسلامی فقط بایستی مواضع سلبی اختیار کرد و مثلا اساتید سکولار را تکفیر نمود و یا برنامه‌ای هم برای حرکت ایجابی داشته باشیم؟

سعید قاسمی تنها ممنوع الورودی دانشگاه تهران نیست

در این میان می توان به ممنوع الورود بودن استاد حسن عباسی به دانشگاه تهران نیز اشاره کرد که علی رغم برنامه سالیانه وی در سالگرد فتح خرمشهر در دانشگاه تهران چندسالی است حضور وی بنا به سلیقه شخصی دکتر فرهاد رهبر با این استدلال که « به نظر من حضور وی مناسب فضاي دانشگاه تهران و فضاي دانشجويي نيست» غیر ممکن شده است.