معضل تأویل سیاسی از «فرهنگ»/ بجای برنامه‌ها تفکرمان را اصلاح کنیم

 به تازگی از سوی دولت پیش نویس برنامه ششم توسعه به منظور تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است. بررسی ابعاد فرهنگی این برنامه بهانه برگزاری میزگردی در خبرگزاری مهر با حضور حسن بنیانیان و حجت‌الاسلام علی ذوعلم شد. در بخش نخست این میزگرد بیش از هر چیز مساله عمومی بی توجهی به مقوله […]

فیلم: آماده باش به جوانان انقلابی

نماهنگی بر اساس سخنان رهبر حکیم انقلاب پیرامون نقشه دشمن و آماده باش به نیرو های مومن انقلابی که توسط معاونت تولید شبکه تبلیغ تهییه شده است.

فرهنگ موبایلی در 7 کشور، استفاده متفاوت ژاپنی‌ها و هندی‌ها از موبایل

در بخشهایی از هندوستان و آفریقا فرهنگی به نام تک زنگ زدن وجود دارد. جاناتان دونر محقق مایکروسافت در هندوستان که مقاله ای را درباره ” قوانین تک زنگ” منتشر کرده است اظهار داشت: این تک زنگها ساده هستند، فردی به شماره یک تلفن همراه زنگ می زند و پیش از آنکه صاحب خط آن تماس را پاسخ دهد، تماس را قطع می کند. صاحب خط می تواند پس از آن در شرایط مناسب با تماس گیرنده تماس بگیرد.

شبکه نسیم با معرفت و حکمت نشاط ایجاد کند

پس از فرمایشات مقام معظم رهبری شبکه bbc به القا کردن جناحی بودن فرمایشات ایشان پرداخت این در حالی است که همواره در تمامی دولت ها شاهد برخورد دلسوزانه رهبر انقلاب بوده ایم در حالی که bbc با خباثت علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام می کند برخی در داخل پژواک خباثت bbc می شوند.

شور «شعر انقلاب» در سیستان

دبیر اجرایی جشنواره شعر انقلاب با بیان اینکه این رویداد نخستین جشنواره فرهنگی دائمی استان سیستان و بلوچستان است گفت: این جریان جان تازه‌ای به فرهنگ و ادب این استان داده است.

نگرانی‌های عبدالحسین حائری چه بود؟

عبدالحسین حائری تا لحظه‌ای که جسمش توان داشت در خدمت فرهنگ ایران بود. او سالها سوی چشمهایش را به پای میراث مکتوب این سرزمین گذاشت و با کتابها و نسخه‌های خطی پیر شد.

هنر و رسانه همه جهان را قبضه کرده‌اند

یوسفعلی میرشکاک گفت: تمدن غربی با هنر آن به دنیا تحمیل شده است و هنر و رسانه در معیت یکدیگر توانسته اند همه جهان را قبضه کنند.

علت ایجاد توسعه پایدار فرهنگ است نه نفت

پروفسور باقر ساروخانی گفت: پول تولید توسعه پایدار نمی‌کند، نفت نیست که توسعه ایجاد می‌کند، این فرهنگ است که موجب توسعه می‌شود. البته دقت کنید که رشد را از توسعه جدا کنیم.

درخواستی برای تجدید نظر در موسیقی امروز

مواجهه تمدن اسلامی با فرهنگ تکنولوژیک غرب منجر به تغییرات بسیاری در آثار هنری این سالها شده است. موسیقی به دلیل وابستگی به ابزار و اسباب هنری از جمله نزدیک ترین قالب ها به مظاهر تکنولوژیک می باشد. از آنجا که تکنولوژی عامل پیش برنده فرهنگ غرب است، ملت ها در استفاده از این مظاهر نو به نو دچار یک انفعال خسارت بار می شوند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.