راه نجات امور دینی و قرآنی از بلاتکلیفی

معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد در یادداشتی با اشاره به اهمیت توجه به فرهنگ دینی و ایجاد برنامه‌ای مدون برای جلوگیری از موازی‌کاری دستگاه‌های فرهنگی پیشنهاداتی به ستاد برنامه ششم توسعه ارائه کرد.

باید سایه تظاهر و دروغ را از فرهنگ دینی زدود

ما رفتارهای دینی را در حضور در مناسبات مذهبی مثل عاشورا، فاطمیه و رمضان پر رنگ می بینیم اما در رفتارهای اجتماعی دچار مشکل هستیم. علت وجود این نقاط قوت به خاطر این است که ذهنیت سازی در این موراد درست صورت گرفته است.

تاکید آیت‌الله مصباح یزدی بر اصالت فرهنگ دینی

وی با اشاره به پرداخت عوارض از سوی مردم به شهرداری‌ها گفت: اگر مردم محل مصرف این عوارض را ندانند یا نتیجه این امر را در شهرشان نبینند بدبین خواهند شد؛ بنابراین اطلاع‌رسانی صحیح موجب تصحیح رویکردها خواهد شد.

طرحی بنیانی برای کادرسازی انقلابی

یکی از مهم ترین راهکارهای مقابله با ناتوی فرهنگی و نیز دینی کردن فضای جامعه، گسترش و نشر ادبیات دینی، آن هم به شکل و سمت و سوی فلسفی و عمیق است، لذا طرح ولایت با توجه به اثراتی که در ادوار گذشته از شروع فعالیتش داشته، نشان داده توان لازم به منظور ظرفیت سازی این کار؛ یعنی دینی کردن فضای جامعه و تربیت نیروهای کارآمد را دارا می باشد.

«فرهنگ در نگاه ولایت» منتشر شد

پایگاه اطلاع رسانی بلاغ با نظر به اهمیت موضوع فرهنگ، بیانات رهبری در موضوعات گوناگون فرهنگ اقتصادی، علمی، سیاسی، اجتماعی، عمومی، دینی و… را گرداوری کرده و هر کدام را در بخش ویژه‌ای سامان داده است.