مشکلات کتاب‌داران هرچه سریعتر حل شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید شأن منزلت کتابدار پاس داشته شود هر چه سریعتر باید مشکلات رفاهی کتابداران به ویژه کتابداران روستایی حل و برطرف شود.

چند نکته کلیدی برای افزایش کیفیت مطالعه

در اوایل برنامه‌ریزی برای کسب عادت مطالعه، مدت زمان مطالعه را کوتاه در نظر بگیرید تا به مرور عادت به مطالعه در شما به وجود آید و سپس مدت زمان مطالعه را زیاد کنید. به یاد داشته باشید که مطالعه فطری نیست بلکه یک عادت است که فرد به مرور زمان آن را می‌آموزد

فردوسی بهترین مترجم بسم‌الله الرحمن الرحیم

تعداد تیراژ کتاب در کشورمان نشان می‌دهد که مردم قصد ندارند وضعیت فعلی خود را تغییر دهند؛ محض رضای خدا از این موضع فاصله بگیرید. برخی در شکم‌پرستی دقت می‌کنند ولی از ذهنشان استفاده نمی‌کنند

«تبلیغات کتاب» به صدا و سیما می‌رود

از آنجا که پخش آگهی تبلیغاتی کتاب از رسانه ملی یکی از مطالبات چند ساله رهبر معظم انقلاب بوده است در رایزنی‌های متعددی که فی ما بین مجمع ناشران انقلاب اسلامی و صدا و سیما انجام شد، این کار در دستور قرار گرفت.

وقتی مجری‌های خوش‌تیپ،تاریخ را به بازی می‌گیرند

طوری شده است که بعضی اوقات یک گوینده ساده که قیافه خوبی دارد، خودش را مرجع همه چیز می‌‌داند و از نظام فرهنگی باج‌گیری می‌کند و زور می‌گوید. می‌گوید من می‌خواهم این طور حرف بزنم و این طور باشم و نوعی از شوخی کردن را که در تاریخ تمدن ما بی‌سابقه است، یک مجری خوش‌تیپ می‌تواند آن را باب کند چرا؟ چون محبوبیت دارد.

مردم اگر مرغ نخورند، نمی‌میرند ولی اگر…!

مردم اگر مرغ نخورند، نمی‌میرند اما آیا اگر کتاب نخوانند، تشکیل صف برای خرید مرغ به بهای گزاف را می‌توان نشانه فرهنگ بالای ملتی متمدن و کتابخوان تلقی کرد؟

بی‌نياز: قشر تحصيلكرده در تابستان هم سراغ كتاب نمی‌روند

فتح‌الله بی‌نیاز با گله از برخی اقشار جامعه نسبت به کتاب‌خواندن، گفت: کتابخوانان واقعی فصل مشخصی را برای کتاب خواندن نمی‌شناسند. از دانشجویانی که گاهی برای پایان‌نامه‌ها و کارهای تحقیقیشان به من مراجعه می‌کنند، مکرر شنیده‌ام که حتی کتاب‌های درسیشان را هم به اجبار می‌خوانند.

برای کتابخوانی نه مسکّن تجویز می‌کنیم نه دارو

اگر مردم ما کتاب نمی‌خوانند فقط به این دلیل است که کتاب به دستشان نمی‌رسد.

در ايام محرم چه کتاب‌هايی بخوانيم؟

اين روزها و شب‌هاي ماه محرم و صفر فرصت ارزشمندي براي ورق‌زدن و مطالعه کتاب‌هایی است تا کمي به خيمه امام در کربلا نزديک‌تر شويم. موضوعي که همواره مورد تاکيد بوده و بارها گفته‌اند و شنيده‌ايم که اين عزاداري‌ها و گريه‌ها بر مظلوميت سيدالشهدا(ع) و يارانش زماني فايده دارد و کارساز است که کمي در چرايي اين واقعه تعقل کنيم.

وزیر ارشاد: سرانه غیرتکلیفی مطالعه در ایران 18 دقیقه است!

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به شرایط کنونی تولید و نشر کتاب و آمارهای مطالعه گفت: سرانه غیرتکلیفی مطالعه در ایران 18 دقیقه است که به اضافه 12 دقیقه مطالعه دعاها و زیارت ها و نشریات، سرانه مطالعه کشور در مجموع 76 دقیقه است که مطلوب نیست.