کلیپ/ فروش نفت از در پشتی ممنوع!

چرا شرکت ملی نفت به جای سازوکار شفاف فروش نفت در بورس، به دنبال فروش نفت در اتاق های تاریک است؟!
لزوم لغو مجوز فروش نفت در اتاق تاریک در شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای تقویت بورس نفت و جلوگیری از ظهور بابک زنجانی های جدید

FATF تحریم‌های آمریکا را هدفمند می‌کند/ با ورود بخش خصوصی به فروش نفت می‌توان از تحریم‌ها عبور کرد

در این میزگرد مسئولین تشکل های دانشجویی به بررسی تحریم ها و شرایط آن پرداختند و راه حل های خود را پیرامون برون رفت از تحریم ها را ارائه دادند و به مسائلی چون فروش نفت در بورس، استفاده از امکانات و سرمایه های داخلی، توجه ویژه بر اقتصاد مقاومتی و … پرداخته شد.

فروش نفت را به بخش خصوصی بسپارید

فعالان اقتصادی در نامه‌ای ۳۶ بندی به معاون اول رئیس جمهور خواستار لغو مصوبه‌های خاص دوران تحریم، حذف نظام قیمت‌گذاری دولتی و ایجاد امکان صدور فرآورده‌های نفتی توسط بخش خصوصی شدند.

لیست بدهکاران نفتی ایران اعلام شد

در دوران تحریم‌های نفتی ایران، چندین شرکت و پالایشگاه اروپایی و آسیایی به دلیل محدودیت‌های انتقال ارز و تحریم شبکه مالی و اعتباری «جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی» موفق به پرداخت بدهی های نفتی چند میلیارد دلاری نفتی خود به شرکت ملی نفت و بانک مرکزی ایران نشدند.

بهای نفت به پایین ترین سطح رسید

بهای نفت در بازارهای جهانی روز پنجشنبه دهم مهرماه برای سومین روز پیاپی کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود در 27 ماه گذشته رسید.

سازمان ویژه فروش نفت‌خام برای چیست؟

در حالی که در برنامه وزیر نفت برای رای اعتماد از مجلس به تشکیل «سازمان ویژه فروش نفت خام» اشاره شده است، زنگنه امروز اعلام کرد: صادرات نفت خام و فرآورده‌های نفتی بر عهده امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران است.

زنگنه: طرفدار قیمت بالای نفت نیستیم

وزیر نفت با تاکید بر اینکه طرفدار نفت با قیمت‌های بالا نیستیم، زیرا هر وقت نفت گران شد رقبا بیش از ایران از این افزایش قیمت سود بردند، نفت گران را تهدیدی برای ایران عنوان کرد و گفت: هر زمان که قیمت نفت خیلی بالا رفت، موفق به فروش نفت نشدیم.

سازمان ویژه فروش نفت تاسیس می‌شود

طبق پیشنهاد وزیر نفت قرار است سازمان ویژه‌ای برای فروش نفت خام، میعانات گازی، محصولات پتروشیمی، فرآورده‌های نفتی و گاز مایع تاسیس شود.

فروش ریالی نفت؛ راهکار مقابله با تحریم‌

در شرایط کنونی کشور که تحریم ها سبب شده تا صادرات نفت به شدت افت داشته باشد و از سوی دیگر نفت مازاد در کشور موجود باشد چرا نفت به مردم و پالایشگاه داران بخش خصوصی به صورت ریالی فروخته نمی‌شود؟ هم اکنون بسیاری از بخش خصوصی خواهان نفت کشور می باشند و بدلایل بسیاری نمی توانند نفت را خریداری کنند.

پول نفت بلوکه شده ایران در اروپا آزاد شد

وزیر نفت با تشریح توافق جدید ایران با شرکت انگلیسی شل برای وصول مطالبات معوق نفتی از این شرکت اروپایی، اعلام کرد: با مجوز جدید اتحادیه اروپا و سازمان ملل به زودی بدهی چند میلیارد دلاری ایران از این شرکت انگلیسی اخذ می شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.