انگار گرسنگی به محمد فشار آورده

در جنگ خندق، فشار بر مسلمانان زیاد شد و در محاصره کفار قرار گرفتند. گرسنگی و سختی ها فشار آورد و عده ای از رزمنده ها به راهی که در پیش گرفته بودند،شک کردند. انبوه نیروهای دشمن را می دیدند و میترسیدند. وقتی خندق را حفر میکردند ، پیامبر(ص) از گرسنگی سنگ به شکم بسته بود. مسلمان ها می گفتند، ما دنبال پوست بزغاله ای می گشتیم که دباغی نشده باشد تا همان را به دندان بکشیم و کمی از گرسنگی مان بکاهیم. پیامبر نیز در کانال کلنگ می زد و خندق می کند.در آن شرایط کلنگ پیامبر، به سنگی خورد و جرقه ای زد. فرمود: من در این جرقه فتح امپراتوری روم را دیدم.

شاخص‌هایی برای فروپاشی امپراتوری آمریکا

عامر عبدالمنعم تحلیلگر و کارشناس برجسته مصری در مقاله‌ای با عنوان « 22 دلیل برای فروپاشی قریب‌الوقوع آمریکا» به بررسی وضعیت دولت آمريكا پرداخته و با ارائه شاخصه‌هایی بر سقوط این ابرقدرت در آینده‌ای نزدیک تأکید می‌کند. این مقاله که کمی قبل از آغاز بیداری اسلامی در جهان عرب و نیز رسوایی‌های امنیتی آمریکا در […]

گزارش ارگان اطلاعاتی آمریکا از وضعیت این کشور تا ۲۰۳۰

در سال ۲۰۳۰، آمریکا دولتی شکست خورده است که از ابزارهایی همچون شکنجه، اذیت و آزار اقلیت‌ها، خشونت در قبال دیگر ملت‌ها استفاده می‌کند.

شباهت آمریکای کنونی با روم در حال سقوط

استاد دانشگاه هاروارد، در مقاله‌ای به بررسی شباهت‌های آمریکا ۲۰۱۲ با جمهوری روم که در سال ۴۵ پیش از میلاد مسیح سقوط کرد، از منظر رابطه قدرت و ثروت پرداخته است.

چامسکی: هيمنه آمريكادرحال ازبين رفتن است

نوام چامسکی با تاکید بر اینکه آمریکا در ۱۰ سال گذشته با مشکلات بزرگی در رهبری خود مواجه بوده، معتقد است که هیمنه آمریکا به شدت در حال فروپاشی است.

هزينه هاى سنگين تحريم ايران بر اقتصاد آمريكا

تحریم هاى یک جانبه امریکا علیه سایر کشور‌ها، هزینه هاى سنگینى را نیز به طور مستقیم و غیرمستقیم بر دوش این کشور قرار مى دهد. اخیراً کتابى تحت عنوان «تحریم هاى اقتصادى و منافع امریکا» توسط انستیتو هدسون واشنگتن که مسئولیت بررسى نتایج تحریم‌ها را به عهده دارد، منتشر شده است.

تجزیه‌طلبان تگزاسی فعال شدند

جنبش تجزيه طلب تگزاس با نصب بيلبوردهايي در اتوبان پرتردد هاستون-سيلي، پيام “بله! ما مي توانيم تجزيه شويم” را در معرض ديد شهروندان اين ايالت قرار داد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.