جیرانی روزنامه سینمایی منتشر می کند

فریدون جیرانی سردبیر روزنامه «سینما» با اعلام خبر قطعی شدن انتشار این روزنامه از تاریخ ۲۸ شهریورماه گفت: نخواهیم گذاشت در فرآیند انتشار تعاملات سالم ما با خانواده سینما دچار مشکل شود.

دفاع جیرانی از «تعبیر وارونه یک رویا»

فریدون جیرانی که سریال «تعبیر وارونه یک رویا»ی او اخیرا به پایان رسیده است، در مقام کارگردان از این مجموعه با تم جاسوسی دفاع کرد و به برخی نقدها درباره سریالش پاسخ گفت.

آیا جیرانی ما را «فیلم» کرده است؟

بلایی که جیرانی در «تعبیر وارونه یک رویا» بر سر سوژه نازل کرده، باعث می شود که ما شخصیت های کاریکاتوری و بی هویتی را ببنیم که در «فاجعه» غوطه ورند و سرگردان به این سو آن سو می روند

کابوس وارونه‌ی یک رؤیا!

موساد می‌آید، ترور می‌کند و حتی می‌رباید و افسران اطلاعاتی‌مان را هم می‌کشد و ما حتی نمی توانیم جلوی خروج آنها از کشور را بگیریم. سر آخر هم به یک سوپرمن نیاز داریم که تنهایی برود خانه‌ی تیمی موساد را از بین ببرد و گروگان‌ها را نجات بدهد. به راستی باید پرسید جیرانی با بودجه‌ی سیما، این فیلم را در تقویت دستگاه امنیتی ساخته یا می‌خواسته چیز دیگری نشان بدهد؟

آغاز نمایش 4 فیلم در سینماها

چهار فیلم سینمایی «خانم»، «خواب زده ها»، «آرایش غلیظ» و «آتش بس 2» آخر این هفته به سینماها می آیند.

مشروح گفتگوی خواندنی جيرانی‌ و ده‌نمکی

محتوا و فیلم‌نامه به نظر من ما به‌شدت در سینمایمان فقر داریم و علیرغم اینکه پتانسیل ما در بخش بازیگری خیلی قوی هست، در بخش حتی کارگردانی قوی هست، ولی در مضمون به نظر من ضعف زیادی دارد و اگر در مضمون اتفاق جدیدی نیفتد، نمی‌تواند با رسانه‌های جدید رقابت کند.

از عشق مثلثی به عشق مربعی رسیده‌ایم

دست یازیدن به سینمایی که حیا و نجابت در آن معنا ندارد باعث تأسف است. باعث حیرتم بود که همه نجابت و حیای این نسل و نسل قبلی مردم را زیر سوال ببریم تا کمدی خلق کنیم که آن هم محقق نشد و از عشق مثلثی به عشق مربعی رسیده ایم. و به نظرم این فیلم سواستفاده از باورهای مذهبی مردم است، بیان سینمایی ناقصی دارد و به علاوه نه تنها کمدی نیست بلکه هجو محض است.

جیرانی: بیماری فرهادی مسری شده است

فریدون جیرانی کارگردان فیلم سینمایی «خواب زده ها» گفت: بیماری آقای اصغر فرهادی به فیلم‌سازان جوان ما سرایت کرده است که این از تلخی ماجراست.

آقای جیرانی! تاریخ را بنویسید اما دقیق و کامل

با این اوصاف غبطه و حسرتی اگر در کار باشد احتمالا وجه نوستالژی دارد. نوستالژی وجود دارد. چه در ادبیات و چه در موسیقی و چه در هنر انرژی های زیادی دارد صرف نوستالژی سازی می شود. افراط در نوستالژی به حدی است که حتی تاریخ بعد از انقلاب به کلی انکار می شود…

رئیس ستاد ولایتی منصوب شد

طی حکمی دکتر ولایتی شاهین محمد صادقی عضو هیات رئیسه مجلس را به عنوان رئیس ستاد منصوب کرد.