دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

در مذمت خساست بروکراتیک

یکی از اشکلات اساسی در ساختار اداری ایران وجود معضلی است که من نامش را میگذارم خساست بروکراتیک؛ به این معنا که در بسیاری از موارد برای گرفتن اطلاعات یا برخی اسناد بسیار ساده و غیرمحرمانه از یک ارگان که وظیفه اش تهیه این اطلاعات و قرار دادن آن ها در اختیار مراجعین هست، ارباب رجوع مجبور است ساعت ها بکوشد و روندهای عریض و طویل اداری را طی کند و سرانجام نیز امکان دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برایش فراهم نگردد.

تداوم تظاهرات‌ در شهرهای عراق

شهرهای مختلف عراق همچنان شاهد تظاهرات مردمی در اعتراض به فساد و نحوه خدمات‌رسانی در کشور است.

خانه‌تکانی العبادی در نهادهای حکومتی

کارشناس و تحلیلگر مسائل منطقه معتقد است، پیرو انتقادهای مکرر آیت‌الله سیستانی از فساد در عراق و تأکید وی بر ضرورت مبارزه با این پدیده و لزوم شایسته‌سالاری در انتخاب مسئولان این طرح یک مطالبه عمومی با پشتوانه مرجعیت است.

معجزه همایش های ضد فساد

با وجود آنکه هر سه قوه خود را متولی مبارزه با فساد می‌دانند و در فرمان هشت ماد‌ای مقام معظم رهبری نیز برای ایشان وظایفی در این زمینه تبیین شده است متاسفانه باید گفت که مبارزه با فساد اولویت هیچیک از دستگاه ها نیست و دولت‌ها نیز از این عنوان بیشتر به عنوان چماقی برای راندن رقیب سیاسی استفاده می‌کنند و هیچیک از دستگاه‌ها کارنامه روشنی در زمینه مبارزه با فساد ندراند و سخنرانی‌های همایش دیروز تنها بیان دغدغه‌ها و نگرانی‌ها در این حوزه بوده است.

ما در فسادستیزی، حامی دولت‌ایم

ریاست محترم جمهوری در مراسم تجدید پیمان هیأت دولت با آرمان‌های امام راحل و شهدای دولت گفته است: «فساد در بورسیه‌ها را به طور جدی پیگیری می‌کنیم.» این سخن رئیس جمهور برای مقابله با فساد را باید به فال نیک گرفت و امیدواریم که این نه فقط یک شعار سیاسی که عزم واقعی باشد. که در این‌سال‌ها از شعار ضد فساد بسیار شنیده‌ایم و از عمل متناسب، کم دیده‌ایم.

ادعای‌شرکت‌های‌خارجی به وجود فساد در ایران

شرکت‌های اروپایی برای ورود به ایران چندین مورد را ذکر کرده‌اند که مهم‌ترین آنها، ادعای فساد اداری در ایران است.

گفتاری از دکتر سعید جلیلی درباره انتخابات ریاست جمهوری

اگر بودجه‌ی کشور را یک منبع آب در نظر بگیرد، این منبع آب می‌بایست بیست واحد آب داشته باشد که به دلایل مختلف اکنون ده واحد آب دارد، اما مشکل مهم کشور این است که همین ده واحد هم به باغچه‌ها نمی‌رسد. چرا که قرار است این آب به وسیله‌ی لوله‌های فاسد و پوسیده و شیلنگ‌های سوراخ به باغچه‌ها برسد، لذا از همان ده واحد هم تنها دو واحدش به باغچه‌ها می‌رسد و هشت واحد آن در سیستم هرز می‌رود. چه کسی باید جلوی این هرز را بگیرد؟

جایگزینی‎ همکلاسی‌های جهرمی با مدیران باسابقه در بانک صادرات!

عزل و نصب‌هاي محمد جهرمي در مدت نزديك به 2سال مديريت بانك صادرات نشان مي‌دهد وي در موارد حساسي مديران عالي رتبه باتجربه را بركنار و به جاي آنها افرادي جوان و بي تجربه منصوب كرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.