سردمزاج‌ها چه چیزهایی باید بخورند

متخصص طب سنتی گفت: سردمزاج‌ها بهتر است گوشت گوساله، ماهی، عدس، خیار، کاهو، موز و کیوی کمتر بخورند و به جای آن گوشت گوسفند، نبات، نعنا، روغن کنجد، سبزی، مغزها و چای دارچین بخورند.

ارزان‌ترین ساندویچی ایران +عکس

سفر یک روزه به استان اصفهان و البته شهر آران، حداقل یک ثمره می تواند داشته باشد و آن، آشنایی با پیرمردی است که به گفته یکی از دوستان، می تواند رکورددار ارزان فروشی انواع سانویچ و مخصوصا ساندویچ مغز در ایران باشد.

خوشمزه هاي سنگ کليه ساز

مطالعات جديد دانشمندان نشان مي دهد مصرف فست فود موجب ايجاد سنگ در کليه ها مي شود. تغيير سبک زندگي و روي آوردن به غذاهاي شور به ويژه فست فودها، آمار ابتلا به سنگ هاي کليه را در دنيا افزايش داده است.

وضعیت قرمز بیماریهای قلبی در کشور

گرایش روزافزون مردم به مصرف غذاهای آماده و فست فودها، عدم تحرک و فعالیت بدنی، افزایش استعمال مواد دخانی، تشدید آلودگی هوا و… باعث شده وضعیت بیماریهای غیرواگیر به ویژه بیماریهای قلبی – عروقی در کشورمان روز به روز وخیم تر شود و آمار مرگها و سکته های قلبی به شدت رو به افزایش بگذارد.

فست‌فود ایرانی‌ها را کوتاه‌قد کرده‌ است

رژیم غذایی ما نه ایرانی است نه فرنگی. با کم شدن مصرف لبنیات، روز به روز از قد ایرانی‌ها به خصوص روستائیان کاسته شده و برعکس به قد کره‌ای‌ها و ژاپنی‌ها به علت مصرف لبنیات افزوده می‌شود.

با مصرف مداوم فست فود‌ها٬ کم‌هوش شوید!

برخی افراد فقط برای رفع گرسنگی غذا می‌خورند که کمبود وقت یک دلیل عمده آن است ولی نباید فراموش کرد که تمام گروه‌های اصلی مواد غذایی مانند نان و غلات، مواد پروتئینی، گروه میوه‌ها و سبزیجات و همچنین لبنیات باید مداوم مصرف شوند.

فست‌فودها و کبد کودکان

علی اکبر کمالی اظهار داشت: غذاهای فرآوری شده از دسته غذاهایی هستند که به هیچ عنوان نباید کودکان مصرف کنند؛ اغلب غذاهای فرآوری شده که از سوپرمارکت ها خریداری می‌کنید، حاوی نمک، چربی و شکر زیاد بوده و جزء غذاهای ضعیف هستند؛ این نوع غذاها، طعم طبیعی ندارند و حتی گاهی اوقات حاوی ترکیباتی هستند که روی برچسب شان عنوان نمی شود.

انگشتی جا مانده در غذا

واقعیت تلخ گسترش مصرف فست فودهایی که معلوم نیست محتویات آنها واقعاً چه موادی است، آیا محتویات آنها واقعاً ارزش مصرف دارند، آیا اینکه مثلاً روی محصول درج می‌شود که حاوی 70 درصد گوشت است. چقدر واقعیت دارد و واقعاً چه نوع گوشتی در آن مصرف شده است؟ مواد نگهدارنده و اضافه شده در این مواد خوش آب و رنگ چیست؟ و به جز مشتقات نیترات که به گفته کارشناسان به قیمت بروز سرطان مردم این مواد غذایی را خوش طعم و بو می‌کنند، مواد افزودنی دیگری هم دارند یا نه؟

شهر در دست فست فود ها

گفتن چند دهه، اغراق است، حتی گفتن خیلی وقت یا شاید هم کمتر از آن… یعنی خیلی وقت نیست که انواع و اقسام فست‌فودهای زنجیره‌ای و غیر‌زنجیره‌ای یکباره مثل قارچ از همه‌جا سردرآوردند و بدون آنکه کسی بداند چرا با خودشان سیلی از مشتری‌ها و ذائقه‌های جدید را هم آوردند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.