نوجوانان اینترنتی دچار فشارخون می شوند

مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد اعتیاد به استفاده از اینترنت و صرف مدت زمانی طولانی از روز در شبکه های مجازی توسط نوجوانان می تواند خطر افزایش فشار خون در این گروه سنی را بالا برد.

نمکدانها را بشکنید

رئیس انستیتو تغذیه ایران گفت: نمک عامل اصلی فشار خون و بیماریهای قلبی است. هر انسان به روزانه حداکثر ۳ گرم نمک نیاز دارند در حالی که این میزان را فقط با خوردن ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم نان یا پنیز یا سس به دست می‌آورد، بنابراین همه مردم باید نمکدانها را از بین ببرند.

درمان طبیعی سردرد

اکثر انسان‌ها در سراسر جهان به علل مختلف به سردرد مبتلا می‌شوند که می‌توان به راحتی با گیاهان طبیعی آن را درمان کرد.

چیپس و پفک برای این افراد مضر نیست!

پژوهشگران دانشگاه واشنگتن کشف کرده‌اند که از هر چهار نفر مبتلا به چاقی، یک نفر نشانه‌ای از مشکلات ناشی از رژیم غذایی نادرست ندارد.

خوشمزه هاي سنگ کليه ساز

مطالعات جديد دانشمندان نشان مي دهد مصرف فست فود موجب ايجاد سنگ در کليه ها مي شود. تغيير سبک زندگي و روي آوردن به غذاهاي شور به ويژه فست فودها، آمار ابتلا به سنگ هاي کليه را در دنيا افزايش داده است.

شایع‌ترین مسمومیت‌ها در ایران

یک عضو هیات علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن بیان شایع‌ترین انواع مسمومیت‌ها بر لزوم محدودیت در خرید و فروش مواد سمی تاکید کرد.

عوامل مستعد کننده سکته‌های مغزی کدامند؟

یک متخصص مغز و اعصاب گفت: فشار و چربی خون بالا، بیماری قند، مصرف سیگار، سایر دخانیات و قرص‌های ضدبارداری عوامل مستعد کننده سکته‌های مغزی هستند.

فشار خون و دیابت،عامل نارسایی کلیه در ایران

متخصص بیماری‌های کلیه و مجاری ادرار فشار خون و دیابت را دو عامل شیوع نارسایی کلیه در ایران دانست و گفت: آب بهترین نوشیدنی برای حفظ سلامت کلیه است.

دیابت زمینه‌ساز ابتلا به بیماری‌های قلبی

مسئول مبارزه با بیماری‌ها دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: بسیاری از مبتلایان به دیابت از بیماری خود که زمینه‌ساز ابتلا به بیماری‌های قلبی است آگاه نیستند.

متهم ردیف اول سکته قلبی را بشناسید

سکته قلبی انسداد ناگهانی عروق تغذیه قلب است که به آن حمله قلبی نیز گفته می‌شود و زمانی اتفاق می افتد که یک پلاک یا یک رسوب یا مجموعه ای از رسوب‌های چربی، گلبول های سفید در لایه داخلی عروق قلبی تجمع پیدا کنند و به علت فشار ناشی از استرس یا به طور ناگهانی این عروق پاره شوند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.