آزمایش «اینترنت چمدانی» آمریکا در ایران

زمانی که مطمئن شدیم این سیستم به میزان مکفی ایمن است، پیاده‌سازی آن را در یک منطقه خطرناک جهان مانند تهران مد نظر قرار خواهیم داد.

جدیدترین دستاورد ملی در عرصه جنگ سایبری

محققان کشورمان در پارک علم و فناوری مازندران موفق شدند با ابررایانش ارزیابی امنیت «آرا» که نیمه آذرماه رسما رونمایی می‌شود، حفره‌های امنیتی ۶هزار سایت انگلیسی و رژیم صهیونیستی را شناسایی کنند.

واکنش وزیردفاع به اظهارات همتای آمریکایی‌اش

آنان تاکنون حملات سایبری متعددی را علیه جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ریزی و هدایت کرده‌اند»، اظهار کرد: همانگونه که آنان در سایر برنامه‌های شوم و ضدبشری علیه ملت ایران ناکام بودند.

«پشتیبانی آتش سایبری» هم آمد

پنتاگون در حال توسعه فرآیندهایی است که به نیروهای مستقر در خط مقدم اجازه می‌دهد مانند درخواست آتش پشتیبانی توپخانه، درخواست پشتیبانی سایبری تهاجمی داشته باشند.

خرمشاد: هزار جلد کتاب علوم انسانی در فضای سایبری منتشر می‌شود

در حوزه علوم انسانی در سال‌های گذشته هزاران عنوان کتاب ‏را به زبان‌های مختلف ترجمه کرده‌ایم که اکنون می‌خواهیم از این مجموعه در فضای سایبری استفاده ‏کنیم. به ویژه نیز این کتاب‌ها را تبدیل به ‏EBook‏ کرده‌ایم تا قابلیت جستجو داشته باشد.

بررسی «هویت مجازی در فضای سایبر» در فرهنگسرای رسانه

فرهنگسرای رسانه پنجمین نشست از سلسله برنامه‌های «در قاب رسانه» را به موضوع «هویت مجازی در فضای سایبر» اختصاص داده است.

راهبرد جديد پنتاگون در زمينه سايبر

وزارت دفاع آمريكا از رويكرد جديد خود در برابر حملات سايبري و برنامه‌ريزي‌ براي همكاري با دولت‌هاي هم‌پيمان براي توسعه استراتژي مشترك در زمينه دفاع در برابر حملات سايبري خبر داد.

تاسیس سفارت آمریکا در فضای سایبر برای جنگ سایبری

سنای آمریکا لایحه‌ای را تصویب می‌کند که طی آن استراتژی هماهنگ کننده برای موضوعات فضای سایبری و امنیت سایبری جهانی تدوین شده و وزارت خارجه آمریکا سفیر کبیر در فضای سایبری خواهد داشت. این لایحه هماهنگ کننده‌ی امنیت سایبری وزارت خارجه را ایجاد می‌کند. قانونی که در سنا مطرح می‌شود، به طور مجازی، یک سفیر ایالات متحده برای فضای سایبری را به وجود می‌آورد.

بهتر است با دشمن در زمین خودش بجنگیم

نویسنده وبلاگ «شهرزاد» از ۱۶ تیرماه ۱۳۸۶ نوشتن وبلاگ به زبان انگلیسی را آغاز کرده است و در حال حاضر به فعالیت جدی در شبکه‌های اجتماعی معتقد است. فعالیت چشمگیر این کاربر در پوشش اخبار کاروان آسیایی «آزادی غزه» در شبکه «توییتر» و سایت‌های دیگر مانند «توییت پیک» باعث شد برچسب مرتبط با اخبار او در سایت «توییت پیک» به صفحه اصلی بیاید.

دگرگونی فرهنگی در واقعیت مجازی

فضای سایبر محل تلاقی فرهنگ‌هاست. جایی است كه در آن هیچ محدودیتی برای تعامل وجود ندارد. بر سر راه شما هیچ مأمور تجسسی وجود ندارد كه كارها و رفتارهای شما را در قالب هنجارهای به اصطلاح قانونی كنترل كند.