سلبریتولوژی!

امروزه؛ بعضاً سلبریتی بودن یعنی:یک نفر بهتر از دیگران توانسته یک کالایی(هر چه باشد!) را به خورد ملت دهد! رسانه ها نیز در تعاملی دوطرفه! و برای درآمدزایی بیشتر، بشدت مشغول اینها هستند.

گله ضرغامی از شورای عالی فضای مجازی

پس از گذشت بیش از یک ماه از ملاقات اعضای شورایعالی فضای مجازی با رهبری معظم و تأکیدات چندباره‌ی ایشان بر مأموریت‌های مهم شورا، تا امروز فقط یک جلسه، آن هم برای تغییر دبیر شورا تشکیل شده است.

موج جرم و ناهنجاری اینترنتی در راه است

متاسفانه رخوت و سستی در این خصوص حاکم شده و این در حالی است که از یک سو مسئولان مربوطه باید همگام با شتاب تحولات فناوری در فضای مجازی حرکت کنند و از سوی دیگر باید مدیریت کار را آگاهانه و براساس احساس مسئولیت افراد، آنها را تفکیک کنیم؛ ضمن اینکه باید بدانیم که فضای مجازی می‌تواند همه امور حتی حاکمیت کشورها را تحت تاثیر قرار داده و فضای سیاسی و امنیتی آنان را دچار چالش کند.

فیس‌بوک چگونه اداره می‌شود؟

جالب است بدانید مراکز داده فیس‌بوک، فضایی به مساحت ۵۲۱/۲۸ متر مربع یعنی تقریبا ۳ برابر فروشگاه مرکزی هایپر استار در تهران را به خود اختصاص داده است.

تغییراتی که فیسبوک در جهان ایجاد کرد

بر اساس مطالعات مرکز تحقیقات پیو ۷۱% از کاربران بین سنین ۱۸ تا ۲۴ سال و ۶۳% از کل کاربران گفتند که از اینترنت به عنوان تنها منبع خبری استفاده می کنند. حدود یک سوم از کاربران فیس بوک در مورد سیاست و دولت پست ارسال می کنند. فیس بوک نیز در این میان سیستم خبری خود را دارد و خود تصمیم می گیرد که چه خبری را کی کجا و چگونه منتشر کند.

فعالیت در فضای مجازی مانند راه رفتن در مه

آسیب‌های ورود به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اگر همراه با آگاهی نباشد، همچون راه رفتن درمه، غیرقابل پیش‌بینی است.

دلیل تشکیل نشدن جلسات شورای فضای مجازی

رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: هم‌اکنون ۱۳ میلیون نفر بر اساس اعلام وزارت ارتباطات عضو تلگرام هستند و این در حالی است که شبکه‌های داخلی بومی‌ می‌توانند این تعداد کاربر را جذب کرده و از لحاظ اقتصادی و فرهنگی به نفع کشور خواهد بود.

فیلترینگ اینستاگرام موفق بوده است‎

عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فضای مجازی معتقد است باید به علت عملکرد موفق فیلترینگ هوشمند، وزارت ارتباطات را در تجهیز و توسعه این سیستم حمایت کرد. به گفته وی، فیلترینگ هوشمند تجربه خوبی بود که می‌تواند با توسعه و تجهیز آن، یک مجموعه قوی از پالایش هوشمند را هدایت کرد.

باید با اقدامات سنجیده از انفعال در عرصه فضای مجازی خارج شد

باید با استفاده از توانایی‌ها و استعدادهای جوان کشور و با سیاستگذاری صحیح و اقدامات سنجیده و هماهنگ و بدون از دست دادن زمان به سمت خروج از حالت انفعال در عرصه‌ی فضای مجازی، و حضور فعال و تأثیرگذار و تولید محتوای اسلامی متقن و جذاب حرکت کنیم.

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.