فتاوای رهبر معظم انقلاب درباره فطریه

فطریه عبارت است از سه کیلو گندم یا خرما یا کشمکش یا برنج و مانند اینها و یا پول یکی از اینها که برای امسال (۱۳۹۳) حداقل معادل ۴۵۰۰ تومان می‌باشد. البته بهتر است در تهران ۵۰۰۰ تومان پرداخت شود و همچنین افرادی که می‌خواهند بر اساس برنج پرداخت نمایند بهتر است حداقل ۱۵۰۰۰ تومان در نظر بگیرند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی میزان فطریه را اعلام کرد

اگر قوت غالب مومنین و روزه‌داران گندم باشد، می‌بایست به ازای هر نفر مبلغ 3 هزار تومان معادل 3 کیلو گندم به عنوان زکات فطره پرداخت نمایند؛ البته زکات فطره ساکنین تهران به دلیل شرایط اقتصادی این منطقه و گران‌تر بودن گندم، مبلغ 3500 تومان می‌باشد.

نظر مراجع تقلید درباره میزان فطریه

دفتر مقام معظم رهبری و دفا‌تر آیات عظام صافی گلپایگانی، موسوی اردبیلی، حسینی زنجانی، سیستانی، وحیدخراسانی، نوری‌ همدانی و مکارم شیرازی نظر خود را درباره میزان فطریه اعلام کردند.

زکات فطره، ۲۵۰۰ تومان

مسئول دفتر آیت الله مکارم شیرازی از تعیین زکات فطره امسال به مبلغ ۲۵۰۰ تومان توسط این مرجع تقلید خبر داد.

تعیین مقدار و نحوه پرداخت زكات فطره

همان‌طور كه می‌دانیم زكات فطره برای هر نفر معادل سه كیلوگرم گندم، برنج، خرما و امثال این‌ها است كه اگر معادل پولی آن هم پرداخت شود اشكالی ندارد

فتاوای مراجع در مورد پرداخت زکات فطره به کمیته امداد

در پی استفتاء کمیته امداد امام خمینی (ره) از آیات عظام و مراجع تقلید پیرامون پرداخت زکات فطره مردم مسلمان کشورمان به این نهاد جهت رسیدگی به وضعیت ایتام و محرومین، مراجع عظام تقلید نظرات خود را اعلام فرمودند.

جمع‌آوری فطریه نیازمند مدیریت جدی است

اسلام در جامعیت و کمالی که دارد برای مسائل مختلف انسان برنامه های مختلفی را ارائه داده که برخی از آنها باید به صورت ضرورت و واجب انجام می شود، برخی باید ترک شود و برخی دیگر مستحب هستند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.