مردم برای فعالیت در NGOها احساس نیاز نمی‌کنند

در کشورهایی که معنی NGO به درستی جا افتاده است چون مردم با پرداخت مالیات تا حدود زیادی هزینه‌های دولت را تأمین می‌کنند لذا خود را محق می دانند تا در اموری که دولت پیش رو دارد دخالت داشته باشند. دولت هم به پشتیبانی مردم در پیشبرد برنامه های خود نیاز دارد لذا این همکاری متقابل زمینه را برای فعالیت بیشتر NGO ها فراهم می کند.

فعالان فرهنگی نگاه حاکمیتی داشته باشند

ما الان باید ناظر به اقتضائات فرهنگی کشور فکر کنیم! الان در دهه چهارم ما در دهه ایجاب هستیم! اما همه دارند فقط نقد می کنند آن هم نقد تهدیدمحور منفعلانه! نمی شود الی الابد بگوییم فضای فرهنگی بد است! باید راه حل ارائه بدهیم و این راه حل را اجرا هم بکنیم. این راه حل باید خصوصیات – مردمی بودن، مشارکتی بودن، حاکمیتی بودن – را داشته باشد.

گزارش تصویری: اقدام ابتکاری چند جوان مشهدی برای سالگرد 9 دی

چند جوان مشهدی به طور خودجوش اقدام به برگزاری جشنی برای سالگرد نه دی گرفتند و با خرید کیک و شیرینی این یوم الله را گرامی داشتند.

جنبش عدم تعهد و جای خالی دیپلماسی عمومی و غیررسمی

این عدم حضور مردم حتی برای موافقین کشور در عرصهٔ بین المللی هم سوال ایجاد کرده است. هم بدبینی به فاصلهٔ مواضع نظام با مردم در جمهوری اسلامی. عباراتی از این دست که ایرانی‌ها کجا هستند؟ نظر مردم ایران چیست؟ چرا جوانان ایرانی در صحنه نیستند؟ چرا ما فقط صدای دولت ایران را می‌شنویم و…. عبارات آشنایی است که فعالان بین المللی از فعالان و سایر کشور‌ها می‌شنوند.

مزارهای یکسان شده و جوشش غیرت مردمی

زائر را هم آشفته می کند این سردی خود ساخته. سردی ای که از سمت روح سرد طراحان و مسئولان طرح می وزد و گاه حتی شدیدتر؛ می توفد. چشم می چرخانی. همه چیز یک جور. اگر شهیدی را نشناسی و فقط برای برکت یافتن و آرمان یافتن و باز شدن دلتنگی به بهشت آمده باشی، همان سر مزار اول که بنشینی، انگار که زیارتت تمام شده، نمی خواهد راه بروی در میان مزارها. همه چیز مثل هم. مشهد را از همه جا خرابتر کرده اند. از وصیت نامه شهید هم دریغ کرده اند

چند راهکار ساده برای کمک به تحولات در کشورهای منطقه

موقعیت‌هایی وجود دارد که می‌توانیم هریک نفر از ما به عنوان یکی از هسته‌های فعال و خودبنیاد به تنهایی در جهت منافع بزرگ امت اسلامی فعالت کنیم. تحولات منطقه هم امروز نیازمند عزم تک‌تک و جمع‌جمع ماست. دست یاری دهیم و برای خدا قیام کنیم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.