پشت پرده «اسقاط» فعالیت هسته‌ای چیست؟

نیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که بر اساس مواضع رسمی‌اش از مخالفان توافقنامه ژنو است، وارد معرکه شده و از لزوم اسقاط برنامه هسته‌ای سخن گفته. او با اشاره به اینکه اسقاط و برچیده شدن سانتریفیوژ‌های ایران تنها راه حل پایان دادن به مناقشه هسته‌ای است، پا را فراتر گذاشته و گفته: «اگر تهران بر موضع عدم اسقاط سانتریفیوژها پافشاری کند، رسیدن به توافق نهایی نشدنی است.»

جایی که گوگل‌ارث آن را شطرنجی می‌کند

مرکز پژوهش‌های بیولوژیک «نیس‌زیونا» در کنار مرکز هسته‌ای «دیمونا» قرار دارد و یکی از محرمانه‌ترین و سرّی‌ترین مراکز پژوهشی رژیم اسرائیل به شمار می‌آید و به‌صورت مستقیم زیر نظر نخست‌وزیر این رژیم فعالیت می‌کند.

بهانه حقوق بشر، به جای بهانه هسته‌ای!

«فردریک مالم» نماینده پارلمان سوئد از سخنرانان این نشست بود که در بیانی آشکار ابزاری بودن موضوع هسته آی و حقوق بشر را نشان داده است. وی در سخنرانی خود پیشنهاد می‌کند به جای موضوعات هسته‌ای موضوعات حقوق بشری مورد مذاکره قرار گیرد..

خاورمیانه هسته‌ای یا ایران هسته‌ای؟

در کل «هدفِ صفرِ هسته‌ای» یا نابودی کاملا تسلیحات هسته‌ای غیر واقع گرایانه است که علت آن هم تقلب دارندگان سلاح‌های هسته‌ای در روند خلع سلاح است. در صورتی که سلاح‌های هسته‌ای در سطح جهان ممنوع شود اگر کشوری تعداد اندکی از سلاح‌های هسته‌ای را مخفی کند این کشور در برابر کشورهای دیگر که به تعهدات خود در بخش خلع سلاح عمل کرده‌اند از موقعیت برتری برخوردار خواهد بود.

مهمانپرست: قدرت ما مردم اند نه کشورهای دیگر

اگر کشوری قدرت دفاع داشته باشد زمینه تهاجم و جنگ کم می‌شود، ما امروز در اوج آمادگی برای دفاع از کشورمان هستیم و احتمال بروز درگیری را بسیار ضعیف می‌دانیم.

موفقیت مذاکرات ایران و 1+5 در گرو واقع‌بینی و تغییر نگاه است

نگاه غربی‌ها به مذاکره بیشتر تاکتیکی است؛ چیزی که همواره مورد اعتراض ایران بوده است. به نظر می‌رسد موفقیت این دور از گفت‌و‌گوها در گرو این است که غرب از این نگاه ابزارگرایانه دست بردارد…