دروازه غار

دروازه غار، نمونه یک مطالبه رسانه ای که به ثمر نشست

بحران کمبود غذا در ترکمنستان

واردات مواد غذایی به‌طورکلی کاهش یافته زیرا ارز خارجی در کشور موجود نیست. تولیدات داخلی نیز کفاف مصرف را نمی‌دهد زیرا فارغ از اینکه مواد خام کمی برای تولیدات موجود است، تجهیزات نیز نیاز به ارتقا دارند.

در حاشیه قتل روحانی جوانی که قربانی بی تفاوتی مسئولین شد

اخیرا روحانی جوانی توسط یک بزهکار در مترو تهران به قتل رسید، بزهکار استدلال خود را برای قتل این روحانی بی گناه در عدم دریافت حق و حقوقش و بی توجهی به مطالباتش پس از مراجعه به مجلس شورای اسلامی عنوان کرده است.

آهی در بساط/ دستفروشی که خریدار ندارد

بساطش را پشت به یکی از مغازه ها پهن کرده است. مغازه هایی که حالا بعد از 17 سال به بساط و پیرمرد عادت کرده اند. پای بساط پیرمرد از 17 سال پیش، به خیابان باز شده است:«با این سنم مستأجر هستم.

فیلم: اینجا حلبی‌آباد است؛ پایان پایتخت

عمر خانه‌هایشان به بادی بند است و بویی که هر روز استشمام می‌کنند، بوی تعفن زباله است. بچه‌هایشان دوست دارند مدرسه بروند اما سرنوشت‌شان چیزی دیگری است…

۱۵ میلیون نفر در فقر مالی شدید هستند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مشکلات عمده‌ای در کشور همه را نگران کرده و لازم است مدیران کشور به خصوص رئیس‌جمهور و وزرا توجه ویژه‌ای به این موارد مبذول کنند.

عکس:بی خانمان‌هایی که فقط «نان» می‌خورند

خانواده ۵ نفره‌ای این روزها در بهشت زهرا چادر زده‌اند و روزهای خود را سپری می‌کنند که جز “نان” چیزی برای خوردن ندارند!

تبعات زنانه شدن فقر در جامعه چیست؟

آمارها نشان می‌دهد 12 درصد خانوارهای کشور تحت سرپرستی زنان است اما 80 درصد این زنان فاقد شغل و درآمد لازم بوده و تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند. آنگونه که رئیس کمییته امداد می‌گوید، 60 درصد خانوارهای تحت پوشش این نهاد مربوط به زنان سرپرست خانوار هستند اما «زنانه شدن فقر» به مفهوم جدید در کشور تبدیل شده است.

داستان عکس؛ گرد فقر بر سر بشاگرد

دور حوضچه خالی آبی که چونان محتضری نفس‌های آخرش را می‌کشد، حلقه زده‌اند. دست‌وپای کوچک کودکانش رنگ خاک گرفته و تمام اسباب‌بازی‌شان چوب‌های خشک درختانی شده که از کپرها مانده؛ پیرزنی که داغ آفتاب روی داغ از دست دادن همسر و فرزندانش هم افتاده و پیرمردی که از درد به خود می‌پیچد و سر به بیابان می‌گذارد.
نبود آب سالم موجب شیوع انواع بیماری‌ها شده است

عدالت شرط اسلامیت حکومت

تا عدالت اجرا نگردد، و قسط قرآنی (رسیدن هر کس به حق خویش) عملی نشود، هر چه از اسلام گفته شود، حرف است. فقر مانع رشد است، غنای تکاثری مانع رشد است، زندگی های پر ریخت و پاش (که باعث پایمال شدن حقوق دیگران و محرومیت ضعفا و محرومان است)، مانع رشد است، مجالس اشرافی و قارونی گرفتن مانع رشد است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.