آمریکای نیکوکار!‌

مجموعه ای از دبیرستانها با خلق انحصاری از بهترین امکانات و کادرآموزشی که بهای رسیدن به آن شهریه ای گرانقیمت است مانع از آن میشوند تا عمده دانش آموزها که‌در خانواده های متوسط و فقیر به دنیا آمده اند فرصتی برای موفقیت در آزمون های تحصیلی پیدا کنند(جنایت) اما در مقابل آنها برای مقابله با مکافات اجتماعی این نابرابری نسخه برگزاری خیریه را تجویز میکنند(نیکوکاری)…

پیرو حضرت زهراییم ولی نان را از گلوی فقرا می بریم

می‌گوییم پیرو حضرت زهراییم؛ آن وقت نه تنها به فقرا نانی هم نمی‌دهیم، بلکه نان را از گلوی آنها هم می‌بریم!

دولت تنها یارانه اقشار ضعیف را افزایش دهد

مدیرکل‌ بیمه های اجتماعی وزارت رفاه در ادامه تاکید کرد: هدفمندسازی یارانه ها ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و… دارد. مشخص است اولویت های مسئولان کمیته امداد به عنوان متولیان امور اجتماعی با یک اقتصاددان متفاوت خواهد بود. دولت می‌تواند در این مرحله تنها یارانه اقشار ضعیف را افزایش دهد و این افزایش را در اختیار سازمان حمایتی قرار دهد یا با هماهنگی این سازمان پرداخت کند و یا خود به طور مستقیم به فقرا پرداخت کند ضمن اینکه فقرا خود درجه بندی داشته باشد.

فقر در سرزمین پادشاهی طلا بیداد می‌کند

روزنامه السفیر لبنان با اشاره به فقر رو به رشد مردم عربستان نوشت: تعداد مردم فقیر بیش از ۶ میلیون از ۲۰ میلیون جمعیت تخمینی این کشور است اما زمان زیادی طول می‌کشد تا پادشاه به پذیرش شهروندان فقیر تن در دهد.

توجه به فقرا در سبک زندگی اسلامی

دبیر کل مجمع جهانی اهل البیت(ع) گفت: باید دست‌گیری از فقرا و محرومین و این‌که دیگران را در زندگی خود سهیم بدانیم در سبک زندگی اسلامی مورد توجه بسیار قرار گیرد.

بان‌کی‌مون:یک میلیارد نفر در جهان فقیر هستند

دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: با وجود پیشرفت‌های به دست آمدi در زمینه به نصف رساندن تعداد افرادی که در فقر مطلق در جهان به سر می‌برند، هنوز بیش از یک میلیارد انسان فقیر هستند که از حق دسترسی به غذا، آموزش و مراقبت‌های بهداشتی محروم‌اند.

رکورد ۵۰ ساله فقر در آمریکا شکسته شد

کاهش رشد اقتصادی و ناکامی دولت آمریکا در پوشش تامین اجتماعی موجب شد تا نرخ فقر در این کشور به بالا‌ترین حد خود از دهه ۱۹۶۰ میلادی برسد.

این چراغ به کجا رواست؟ مسجد یا خانه؟

فارغ از این که هیج منطق قابل دفاعی برای اصل شدن مسئله ی قراردادی و اعتباری ملیت در برابر مسلئه ی حقیقی دار الاسلام و مرز بندی با دارالکفر و دار الحرب نیست. و فارغ از وظیفه ی انسانی، مبانی دینی ما حتی ظار بسیاری آیات و روایات از اساس با این ضرب المثل استعماری-چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است- مخالف است.

چرا رسانه‌ها از نمایش مسئله فقر و زندگی نیازمندان، رویگردان هستند؟

اخبار تلويزيون‌هاي ما که با ديدگاهي تجاري انتشار مي‌يابد، بر اين فرض استوار است که اخبار و تحليل‌هاي مرتبط با فقر، براي مخاطب جذابيت ندارد و آمريکايي‌ها هم نسبت به فهم ريشه‌هاي بي‌عدالتي‌هاي موجود، بي علاقه هستند.

حاشیه شهرها؛ آنجایی که کسی عید را روزشماری نمی‌کند

جنس نوروز انگار در حاشیه‌های شهر فرق می‌کند، اینجا کسی نمی‌داند چند روز به عید مانده است. در حاشیه شهر به دور از دود و بوق ماشین‌ها، می‌توانی مردمان فقر زده را ببینی که می‌خواهند برای خود لباسی که دیگران چندین بار پوشیده‌اند یا از آن خسته شده‌اند می‌شود لباس سال نوی آن‌ها.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.