صف طولانی فقرا در بزرگترین کشور نفتی

انتشار تصویری از صف طولانی فقرای عربستان برای دریات غذای مجانی، به موضوعی جنجالی در شبکه‌های اینترنتی این کشور نفت خیز تبدیل شد.

اروپایی‌ها هم از این بلا در امان نیستند

در سال ۲۰۱۱ میلادی جمعیت اروپایی که در معرض فقر اقتصادی قرار داشتند، به بیش از ۶. ۱۱۹ میلیون نفر رسیده است که این رقم معادل ۲. ۲۴ درصد جمعیت ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا بوده است.

کودکانی که از بهزیستی می ترسند؟!

هر چند عوامل متعددی در روی آوردن برخی از کودکان به کار دخیل است اما وزن فقر فرهنگی و فقر اقتصادی از عواملی است که بیشتر از هر عامل دیگر سنگینی میکند.هنگامی که مشکل و بحران اقتصادی در خانواده باشد، نخستین چیزهایی که در سبد خانواده حذف می‌شود‌‌ همان آموزش و پس از آن بهداشت است.

آقایان! کدام نقض شخصیّت انسانى از این بالا‌تر است؟!

واضح و مبرهن است آنچه امروز مردم را در تنگنا قرار داده است نه این تحریم‌های به اصطلاح کمرشکن است و نه تا اندازه‌ای طرح تحول اقتصادی و به طور مشخص هدفمندی یارانه‌ها! البته ما دانشجویان منکر برخی تاثیرات تحریم‌های اقتصادی خصمانه علیه ملت ایران نیستیم….

لوازم آرایش دختران واجب‌تر از نان شب!

بیشترین دارایی دختران مددجو علیرغم فقر اقتصادی آن‌ها، لوازم آرایش است.

شعر: غم نان، كاش بدانی غم نان يعنی چه؟!

گاریِ سيب فروش سر ميدان افتاد | مرد از جاذبه در بهتِ خيابان افتاد | غم نان ، كاش بداني غم نان يعني چه | يعني آدم به تب گندم از ايمان افتاد | آدم آن روز كه دستش به دهانش نرسيد | از خدا دست كشيد و پي شيطان افتاد

آثار عقب‌ماندگی اقتصادی از منظر حضرت امام صادق(ع)

حضرت امام صادق علیه‌السلام در روایت شریفی می‌فرمایند: «گرانی قیمت‌ها اخلاق و رفتار مردم را بد می‌كند. امانت‌داری را از بین می‌برد و مردم مسلمان را در فشار و سختی به ستوه می‌آورد.» تأكیدی كه نشان‌دهنده آثار سوء عقب‌ماندگی اقتصادی است و موجب می‌شود تا بر اثر گرانی و تورم، بخش‌های گوناگون اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به‌ویژه ارزش‌های اخلاقی جامعه به شدت آسیب ببیند.