دروازه غار

دروازه غار، نمونه یک مطالبه رسانه ای که به ثمر نشست

فقر فرهنگی در روستاهای قشم/ ۶۲ شهرستان فاقد آب شرب

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد، کاهش فقر را نیازمند همکاری دستگاهها و بسیج همگانی دانست و گفت: در روستاهای هرمزگان بیش از هر چیزی شاهد فقر فرهنگی هستیم و سطح سواد در این مناطق پایین است.

اکران و بررسی 2فیلم با حضور استاد هاشم زاده

فیلم های داستانی «شربت سینه» و «یک روز دیرتر» با حضور استاد سیدناصر هاشم زاده و کارگردان های این دو فیلم در هجدهمین نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب، اکران و بررسی می شوند.

فقر را اینگونه هم به تصویر بکشیم

به واقع عکس ها همیشه عمق محرومیت را نشان نمی‌دهند و بسته به نوع مخاطبان نظر دهی می‌شوند. اصل کلامم این است که محرومیت را باید دید باید لمس کرد و درک کرد. به یاد می آورم در اردوی جهادی شرکت کرده بودم و شاید در مرفه ترین قشر آن دیار محرومیت موج می‌زد. سه ماه زندگی بین عزیزانی از جنس محروم باعث شد فقر مطلق را انکار کنم. فقر مطلقی که در بین تمام عناوین خبری نمود دارد که شاید حس ترحمی را برانگیزد

آن‌چه از تملق و چاپلوسی نمی‌دانید

یک کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه تملق ممکن است نهایتاً به مبالغه گویی و غلو بینجامد گفت: ائمه اطهار از غالیانی که از آنها تملق می‏کردند پرهیر می‏کردند و آنان را از این کار برحذر می‏داشتند.

فقر و خرافات، این بدخیم‌های اجتماعی

عوامل و زمینه های خرافه گرایی در ایران زیاد است، اما مهم ترین آنها فقر، جهل، سادگی، اعتماد و تقلید، سودآوری و فایده بخشی، عافیت طلبی آگاهان است.

از چاله به چاه؛ فقر مادی یا فقر فرهنگی

آرمان ما برای پیشرفت، اتوپیای غرب نیست که فقط توسعه مادی و رفاهی برایمان ملاک باشد، ما به دنبال مدینه فاضله اسلام هستیم که پیشرفت معنوی و مادی را همراه می خواهد و اصالت را به روح می دهد…

آثار عقب‌ماندگی اقتصادی از منظر حضرت امام صادق(ع)

حضرت امام صادق علیه‌السلام در روایت شریفی می‌فرمایند: «گرانی قیمت‌ها اخلاق و رفتار مردم را بد می‌كند. امانت‌داری را از بین می‌برد و مردم مسلمان را در فشار و سختی به ستوه می‌آورد.» تأكیدی كه نشان‌دهنده آثار سوء عقب‌ماندگی اقتصادی است و موجب می‌شود تا بر اثر گرانی و تورم، بخش‌های گوناگون اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به‌ویژه ارزش‌های اخلاقی جامعه به شدت آسیب ببیند.