ترجمه آثار فلسفی در ایران ضعیف است

چهره ماندگار فلسفه ایران گفت: ما مترجمانی که آثار را بی غلط و با حفظ روح حاکم بر اثر ترجمه کنند در ایران نداریم؛ بعضی از مترجمان ما حتی کوچک‌ترین اطلاعی از فلسفه غرب ندارند!

نزد فیلسوف، عالم صحنه تئاتر است

در گپ و گفتی با دکتر غلامرضا اعوانی وی ضمن بیان خاطرات خود گفت: برای من، فلسفه جستجوی حقیقت بود و از طرفی هم چیزی به نام حقیقت مطلق گم شده است اما من گمشده خود را در فلسفه اسلامی پیدا کردم.

تفاوت میان «هایدگریسم» با مکتب خمینی

امروز گویی هر دو فیلسوف آلمانی (مارکس و هایدگر) دررقابت با آن سید موسوی و سرسلسله جنود عقل در بشریت معاصر،سپر انداخته اند و خمینی سرافرازتر از همیشه آشکار کرد که جهاد با طاغوت و استکبار ؛ ملکوتی تر از آن است که جان های فلسفه اندود را یارای یاریش باشد.

همایش بين المللی فلسفه دين معاصر

چهارمین همایش بين المللی فلسفه دين معاصربا موضوع:«دین، فلسفه و زندگی»سه شنبه و چهارشنبه ۶ و ۷ بهمن ۱۳۹۴ برگزار می‌شود.

فلسفه تعلیم و تربیت اشراق

جلد اول کتاب «فلسفه تعلیم و تربیت اشراق» نوشته حجت‌الاسلام محمد بهشتی به کوشش انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه روانه بازار نشر شد.

«مبانی‎هنراسلامی» روانه بازارنشر می‌شود

استاد فلسفه دانشگاه تهران از نگارش اثری با عنوان «مبانی هنر اسلامی و تطبیق آن با نظریه شرق و غرب» خبر داد.

عالَم همیشه نوروز است

چهره ماندگار فلسفه ایران معتقد است: عالم کهنگی ندارد، هر کس که چیزی را کهنه می‌بیند، حافظه او کهنه شده است. بنابراین عالم همیشه نوروز است، منتها ما یک قراردادی کردیم که این نوروز را روز اول هر سال قرار دهیم.

نقش ادبیات در انتقال مواریث معنوی افغانستان

زبان ادبیات بر خلاف زبان تاریخ، سیاست و حتی فلسفه، زبان عام و فراگیر است. از آن جهت که مخاطبش تنها یک طبقه یا قشر خاص نیست، بلکه عموم اقشار است.

غرب‌زدگی در جامعه ایرانی رو به افزایش است

چهره ماندگار فلسفه ایران گفت: قضاوت بر اساس ظواهر غرب سطحی‌اندیشی و اشتباهی بزرگ است. نیازمند حفظ فرهنگ خودی و سنت‌هایمان هستیم وگرنه تا چند سال دیگری چیزی از این فرهنگ باقی نمی‌ماند.

اقدام داعش و غرب برای نابودی‌فرهنگ عراق

تروریست‌های داعش که کنترل شهر موصل عراق را در اختیار دارند، با حمله به کتابخانه‌های این شهر، عمدتا کتاب‌های غیرمذهبی را سوزانده‌اند. از سویی دیگر در هفته گذشته دولت آمریکا تورات باستانی عراق را که در زمان اشغال عراق از کتابخانه بغداد دزدیده بودند به صهیونیست ها هدیه دادند و آن ها ورود این کتاب به سرزمین‌های اشغالی را جشن گرفتند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.