جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

زن و ورزشگاه؛ نقشی زنانه در نمایشی مردانه

جریان‌های زن‌گرا، حتی وقتی داعیۂ اعادۂ حقوق زنان را دارند، این حقوق را در بستری مردانه جستجو می‌کنند؛ این یعنی اینکه با قرار گرفتن در مداری مردانه، اولاً حقوق واقعی خود را فراموش می‌کنند، ثانیاً مناسبات و قواعد مردسالارانه را تقویت می‌کنند

صوت: پاسخ رحیم‌پور به کارکرد ازدواج موقت

حسن رحیم‌پور ازغدی در چهاردهمین مقاله شفاهی خود به سؤال‌هایی درباره «بحران جنسی، کرامت جنسی و فمینیسم اسلامی» پاسخ می‌دهد.

«جنگ علیه خانواده»؛ فمنیسم، همجنس‌گرایی، سقط جنین و …

این کتاب به دفاع از خانواده و بررسی آسیب های آن از منظر یک محافظه کار مسیحی می پردازد که با بررسی سیر تاریخی برخی وقایع مثل روی کارآمدن دولت های رفاه در غرب، سیاست های سوسیال دموکرات‌ها، فمینیسم، هم جنس گرایی و… از منظر یک محافظه کار لیبرال مسیحی به بیان و تحلیل مسائل می پردازد

ملاحظاتی در باب تكاپوی اسلامی زنان

طي سالهاي گذشته گروه‌هايي محدود از زنان مشكلات و مطالبات جمع محدود خود را خودآگاهانه يا ناخودآگاه به عنوان مشكل يا مطالبه تمامي زنان طرح كرده اند كه تنها به عنوان يك نمونه كوچك مي‌توان به خواست دستيابي به مدارج بالاي حكومتي اشاره داشت. اين در حالي است كه مسائل بنيادي تر فراواني براي خيل عظيم زنان مستضعف در جامعه ما، حداقل از اولويت بيشتري برخوردار بوده است.

نیازی به «مطالعات زنان» نیست!

تصور شد که رشته مطالعات اسلامی زنان می‌تواند مقابل این رشته قد علم کند، در حالیکه باید در نظر داشت که خانه از پایبست ویران است، تا زمانی که تمام منابع ما غربی باشند و برگرفته از نظریات غربی بومی نشده و نگاهی سطحی به مسائل زنان و سرفصل‌هایی کاملا تزئینی و غیرکاربردی آش همان است و کاسه همان و شاید همین راهکار جدید وزارت علوم بهترین راهکار باشد، چه نیازی به مطالعات زنان!‌

فمنیست‌های اینترنتی؛ له یا علیه زنان!

اکنون ردپا و ماحصل تمام تلاش های فمنیست ها در جای جای جهان را شاهدیم و اینترنت نیز به عنوان یک دنیای دیگر و گاهی متفاوت از دنیای حقیقی از این تحولات بی نصیب نمانده است. اخبار، گزارش ها، مصاحبه ها، مقاله ها و یادداشت های مختلف و متنوعی که به بهانه های گوناگون در خبرگزاری ها، سایت ها، وبلاگ ها و فضاهای اجتماعی مطرح می شود، شاهد مدعای ماست.

صوت: ناگفته‌های شیرین عبادی در گفتگو با رادیو گونیا

این بار نوبت به شیرین عبادی رسید تا به عنوان میهمان و کارشناس روی صندلی برنامه رادیویی گونیا نشسته و به سوالاتی در مورد حقوق بشر و حقوق زنان در ایران و جهان پاسخ دهد. شنیدن این برنامه را از دست ندهید.

شکایت از عصر ایران به اتهام تحریف سخنان رحیم پور

چندی پیش سایت عصر ایران با انتشار مطلبی به نقل از برنامه “از خانواده مسلمان تا خانواده اسلامی (2)” مدعی شد که در این برنامه به خانم هایی که نمی خواهند باردار شوند توهین شده است و آن صحبت ها را سخیف دانسته بود!

رشته تحصیلی‌ای که فمینیست می سازد!

بیم آن می رود که رشته مطالعات زنان در ایران؛جایگاهی برای جولان تفکر فمینیسم شود زیرا عملا این رشته در حال القاء موجود جدیدی به نام نگرش فمنیست اسلامی است.

فائزه هاشمی در دهه 70 هم احکام اسلام را زیر سوال می‌برد

فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مساله “تعدد زوجات” که در قرآن و با شرط عدالت ذکر شده، گفته است: “به نظر نمی‌رسد این رفتار با نظرات انسانی و یا اصول اسلامی و عدالت، سازگار باشد. آیا مردها تحمل چنین چیزی را در مورد همسرانشان دارند؟! پس چه طور می‌شود انتظار داشت که زنان، بتوانند چنین چیزی را قبول کنند

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.