بزرگترین مانع پیشرفت، تصور «ما نمی توانیم» مدیران است

در حوزه تولید علوم نانو ما تا آخر سال 2014 جایگاه هفتم دنیا را داشته ایم. اما در حوزه فناوری نانو با این رتبه فاصله داریم و در میان 10 کشور برتر تولیدکننده علوم هستیم اما از نظر فناوری، تعداد محصولا و حجم بازار چنین جایگاهی نداریم. البته شاخص خیلی دقیقی نیز برای اندازه گیری این معیار وجود ندارد. اما حس عمومی این است که به خوبی تولید علم، تولید محصول و بازارمان به این خوبی نیست.

بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه دستاوردهای فناوری نانو

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) از نمایشگاه دستاوردهای فناوری نانو در حسینیه امام خمینی(ره) به مدت «یک‌ساعت‌ و نیم» بازدید کردند و از نزدیک در جریان تلاش‌ها و پیشرفت‌های علمی دانشمندان و محققان جوان کشور در بخشهای «نانو و بیوتکنولوژی» قرار گرفتند.

جزئیات اهدای جایزه فناوری مصطفی (ص)

علی قنواتی مشاور اطلاع رسانی و برندسازی جایزه مصطفی (ص) گفت: جایزه مصطفی (ص) در سال جاری برای نخستین بار به دانشمندان اسلامی اهدا خواهد شد.

هدایای فناورانه چه اثری بر سیاست خارجی دارد؟

وقتی رئیس جمهور یک مملکت می‌آید یک هدیه فناورانه به کشور دیگر اهداء می‌کند، این پیام را منتقل می‌کند که در این کشور فناوری و محصول هایتک مورد تأیید و توجه یک نظام است. یعنی عالیترین مقام اجرایی یک مملکت توجه می‌کند که یک هدیه فناورانه به عنوان هدیه بدهد…

نانو در زندگی، سوژه امشب ویژه برنامه ثریا

همزمان با برگزاري ششمين جشنواره فناوري نانو در کشور ، ثريا امشب به صورت ويژه به موضوع وضعيت نانو در ايران مي پردازد و به اين سوال مهم خواهد پرداخت که پيشرفتهاي نانويي کشور چگونه اثرش را در زندگي روز مره مردم نشان خواهد داد و چرا تا کنون اين اتفاق نيفتاده است.

ایران دومین کشور دارنده ربات جراح در جهان

رئیس ستاد فناوری‌های نانو گفت: با دستیابی محققین کشور به تکنولوژی ساخت ربات جراح انحصار ساخت این ربات از آمریکا گرفته شد و ایران دومین کشور دارنده این ربات شد.

رونمایی از سامانه تصفیه با فناوری نانو با حضور احمدی‌نژاد در مازندران

رئیس جمهور با اشاره به رونمایی طرح تحقیقاتی دانشگاه صنعتی بابل گفت: مشکل اصلی سه استان شمالی دفع نامناسب زباله است و شیرآبه‌های زباله نیز مشکلات استان های شمالی را بیشتر کرده است. وی با اشاره به رونمایی دستگاه تصفیه شیرآبه‌های زباله اعلام کرد: دولت مشتری و خریدار این فن‌آوری نانو است.

انجام نیمی از فعالیت‏های نانوفناوری‏ جهان اسلام در ایران

مدیر توسعه نیروی انسانی ستاد فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: نیمی از فعالیت‏های نانوفناوری‏ کشورهای اسلامی متعلق به جمهوری اسلامی ایران است.

به‌جای خودباوری آیه یاس می‌خوانند

در خارج از ایران برخی افراد تبعیض نژادی علم و فناوری را تبلیغ می‌کنند و در کشور نیز برخی باعث ایجاد یاس و ناامیدی می‌شوند.

صعود ايران در هفت فناوری نوين

در فناوری انرژی نو، ایران در سال ۲۰۰۵ در رتبه سی و چهارم قرار داشت که به تدریج در سال ۲۰۱۰ به رتبه چهاردهم دنیا صعود کرد و در سال ۲۰۱۱ در جایگاه دوازدهم جهان ایستاد.