کلیپ/ آقای ظریف پول ات رو از دانشگاه دنور پس بگیر

فیلم تاریخی از نشست بررسی برجام در شورای راهبردی روابط خارجی ۲۳ روز قبل از تصویب برجام در مجلس؛ فؤاد ایزدی از ظریف می پرسد که فردی به نام ترامپ نامزد انتخابات امریکاست، اگر انتخاب بشوند برجام را پاره خواهند کرد!
ظریف با خنده‌ پاسخ میدهد:
نمیتونه این کار رو بکنه آقای دکتر ایزدی من به شما اطمینان میدم. ترامپ تحریم‌ها رو برگردونه کیه توی دنیا اجرا بکنه !!
آیا فقط همین یک جمله برای محاکمه ظریف در افکار عمومی کافی نیست!

فداکاری مرضیه هاشمی، میخ آهنینی بر سنگ…

این روزها در دفاع از خانم مرضیه هاشمی روی زن بودن و مادر بودن او تاکید می شود. عکس او با فرزندان و نوه هایش تکثیر شده و جهت تاثیرگذاری روی قوای عاطفی جامعه به کار می رود که به حق هم هست. اما در مقابل عده ای که همیشه آماده اند تا هوش و ذکاوت و تفاوت خود را به رخ دیگران بکشند می گویند نازنین زاغری و امثالهم هم زن و مادرند و الخ. عزیزان گول این حرف ها را نخورید.

گزارش کمیسیون برجام منصفانه و غیرجناحی بود

کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان این که گزارش کمیسیون برجام موارد خاکستری را سفید و به نفع دولت مورد توجه قرار داده است، گفت: مجلس مطابق آنچه مقام معظم رهبری فرمودند «اگر قرار است تحریم‌ها لغو نشود، معامله‌ای هم در کار نخواهد بود» ماده‌ واحده‌ای تصویب کنند.

متخصصین انقلاب مخملی، مسئول اجرای برجامند

جای این اعتراض توسط وزارت خارجه وجود دارد که آیا در آمریکا افرادی که در حوزه عدم اشاعه یا تحریم کار کرده‌اند کم هستند که افرادی با تخصص براندازی مسئول اجرای برجام شوند؟

کنگره کمتر از کره شمالی محبوبیت دارد

یک کارشناس ارشد مسائل آمریکا معتقد است انتخاب در آمریکا از بین دو گزینه بد و بدتر انجام می گیرد و نامزدهای ریاست جمهوری برای ترغیب مردم به حضور در انتخابات شعار «تغییر واشنگتن» را سر می دهند.

برجام فقط برای طرف مقابل داوطلبانه است

کارشناس مسائل بین‌الملل تاکید کرد: دولت برای توجیه خطای خود در وین به خطاهای قبلی در سعدآباد و ژنو استناد می‌کند.

تمرکز دستگاه دیپلماسی فقط بر غرب است

استاد دانشگاه تهران گفت: از آنجا که تمرکز دستگاه سیاست خارجی روی مخاطبین غربی بود، دیپلماسی ما از نقاط دیگر دنیا بازمانده است.

برنامه امریکا برای خاورمیانه پس از توافق وین

بحث سرنگونی جمهوری اسلامی را ۱۰ روز از مذاکرات نگذشته را به راحتی مطرح می کنند. آقای کری در شورای روابط خارجی سنای امریکا به سناتورها اعلام می کند که من در ماه های گذشته با تعداد قابل توجهی از چهره های اپوزیسون ایران ملاقات داشتم. برای چه جان کری با چهره های اپوزیسیون مخالف ایران ملاقات می کند؟ برای اینکه سیاست دولت امریکا چه جمهوری خواه و چه دموکرات در نهایت سرنگونی جمهوری اسلامی هست و تنها بر سر تاکتیک ها اختلاف نظر است.

موشکافی برخی تعهدات ایران در وین

بر اساس ماده 1 مقدمه برجام، تعهدات طرفین هرچند گام‌به‌گام است، اما به شکل همزمان نیست و در اکثر موارد انجام تعهدات 5+1 منوط به اقدامات اولیه توسط جمهوری اسلامی است.

تهدید استقلال کشور با قطعنامه شورای امنیت

ایزدی کارشناس مسائل بین الملل ضمن تشریح ابعاد “خطرناک” و “ضدامنیتی” پیشنویس قطعنامه شورای امنیت درباره توافق هسته‌ای، این قطعنامه را “شمشیری بلند” بر سر ایران توصیف کرد