24 سال جاسوسی «اف‌بی‌آی» از «مارکز»

رسانه کلمبیایی «ال‌تیمپو» گزارش داد که «گارسیا مارکز» به دلیل دوستی نزدیکش با رهبر انقلابی کوبا، 24 سال تحت نظارت شدید «اف‌بی‌ای» قرار داشت.

کاسترو: آمریکا میلیون‌ها دلار بدهکار است

رهبر انقلاب کوبا با یادآوری صدمات متعددی که آمریکا از طریق اعمال تحریم‌ها علیه کوبا به این کشور آمریکای لاتینی وارد کرده است، پرداخت.

ناکامی آمریکا بعد از 54سال تحریم کوبا

پس از ناکامی سیاست ۵۴ ساله تحریم و محاصره همه‌جانبه کوبا از سوی ایالات متحده آمریکا، واشنگتن تحت فشار افکار عمومی و کشورهای جهان، چاره‌ای جز انتخاب مسیر دیپلماتیک و از سرگیری روابط با هاوانا نداشت.

کاسترو گزینه محبوب نظارت‌ و بررسی آمریکا

شبکه دیسکاوری آمریکا پس از ساخت مستندی تحت عنوان «کاسترو گزینه محبوب نظارت‌ و بررسی آمریکا» مدارکی را ارائه خواهد داد که نشان می‌دهند، رهبر انقلاب کوبا بیش از هر فرد دیگری از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا تحت نظر قرار دارد.

«کاسترو» پیروزی ملت یونان را تبریک گفت

رهبر کوبا پیروزی سیاسی ملت یونان و دولت الکسیس تسیپراس را به دلیل «نه» قاطع آن‌ها به طرح ریاضت اقتصادی اروپا ،صمیمانه تبریک گفت.

بازدید کاسترو از مرکز تحقیقات در هاوانا

رهبر انقلاب کوبا از موسسه تحقیقات صنعت غذایی این کشور بازدید کرد و ضمن گفت‌وگو با کارشناسان این مرکز، بر راه‌های توسعه تولید کمی و کیفی صنایع غذایی در کشور تاکید کرد.

فیدل‌ کاسترو در انظار عمومی ظاهر شد+عکس

فیدل کاسترو، رهبر و رئیس جمهور پیشین کوبا، پس از ۱۴ ماه در انظار عمومی ظاهر شد و با گروهی از دانشجویان ونزوئلایی که به کوبا سفر کرده‌اند، دیدار کرد.

فیدل‌ کاسترو به دیه‌گو مارادونا نامه نوشت

«فیدل کاسترو» رهبر انقلاب کوبا پس از گذشت چند هفته از پراکنده شدن شایعات بسیار در مورد زنده بودنش روز گذشته با ارسال نامه‌ای به «دیگو آرماندو مارادونا» ستاره فوتبال آرژانتین که مدتی است برای ضبط قسمت دوم مجموعه «دزوردا» در «هاوانا» پایتخت کوبا به سر می‌برد به این شایعات پایان داد.

نگاهی به ماهیت تحولات هاوانا – واشنگتن

اکنون خواست برای عادی‌سازی روابط مابین کوبا و ایالات متحده دو سویه است. کوبایی‌ها از گذشته خواستار این امر بوده‌اند و کاهش فشارها و تحریم‌های اقتصادی را از این روزنه دنبال می‌کنند. اما دولتمردان آمریکایی امروز به ناکارامدی سیاست‌های تنبیهی خود پی برده‌اند و درصدد تغییر در روش برای تاثیرگذاری بر حاکمان جزیره و همسو کردن با خواست‌های امپریالیستی هستند.

پیروزی شیرین ملت کوبا

عقب‌نشینی محدود حکومت ایالات متحده در مقابل کوبا ناشی از ضعف این حکومت و بحران‌های وسیع اقتصادی/اجتماعی داخلی و هم‌چنین انزوای خارجی آن است و این ضعف و انزوا صرفا مختص به منطقه آمریکای لاتین نیست. همین شرایط در خاورمیانه، آسیا و آفریقا نیز وجود دارد و در چنین شرایطی ضمن حفظ اصول مبارزات رهائیبخش عقب‌نشینی‌های وسیع‌تر و اساسی‌تری را می‌توان به حکومت سلطه‌گر ایالات متحده تحمیل کرد.