رهایی از شر ایمیل‌های مزاحم در «جی میل»

هرچند جی‌میل خود در فیلتر کردن ایمیل‌های تبلیغاتی و مزاحم یا به اصطلاح Spam خود دستی توانمند دارد، ‌هنوز هم در Inbox بسیاری از ما که از سرویس جی‌میل استفاده می‌کنیم، از این گونه ایمیل‌های ناخواسته و مزاحم بسیار یافت می‌شود. برای این دست از ایمیل‌ها که از فیلتر جی‌میل فرار می‌کنند، چه باید کرد؟

اعتراض مدیر سایت انتخاب به دولت

مدیرمسئول سایت انتخاب گفت: در شرایطی که دو ماه از فیلتر سایت «انتخاب» می‌گذرد، نه تنها دوستان دولت کمکی نمی‌کنند که کارشکنی‌ها در مسیر حل مشکل را تشدید کرده‌اند.

فاز اول فیلترینگ هوشمند شبکه‌های اجتماعی آغاز شد

با پایان پایان اولتیماتوم قوه قضایی و در حالی که کمتر از یک ماه از تصویب مدل مفهومی پالایش هوشمند مركز ملي فضايي مجازي می‌گذرد، شرکت ارتباطات زیرساخت، فاز اول فیلترینگ هوشمند شبکه‌های اجتماعی را کلید زد به طوری که امکان تفکیک و پالایش صفحات اینترنتی صورت هوشمند فراهم شده و سایت‌های مجرمانه به صورت کامل مسدود نمی‌شود.

تصفیه آب با کمک پاکت چیپس+عکس

دانشجوی استرالیایی رشته مهندسی فیلتر آبی ساده‌ای را با استفاده از بسته چیپس و لوله شیشه‌ای تولید کرده است تا مانع از ۱.۵ میلیون مرگ و میر به دلیل آلودگی آب شود.

ضرب‌الاجل قوه‌قضائیه برای فیلترینگ محتوای مجرمانه

ظرف مدت حداکثر یک ماه نسبت به فرآهم آوری زمینه و بستر فنی مورد نیاز مسدودسازی و کنترل اطلاعاتی موثر شبکه های اجتماعی دارای محتوای مجرمانه اقدام عاجل صورت پذیرد، در غیر این صورت قوه قضائیه در راستای وظایف ذاتی خود نسبت به مسدودسازی شبکه های اجتماعی یاد شده اقدام مقتضی به عمل می آورد.

«دانا» مجوز گرفت اما هنوز «فیلتر» است

سایت «دانا» که توسط معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد یک هفته ای است «فیلتر» شده علی‌رغم دریافت مجوز هنوز برای مخاطبان غیرقابل دسترس است.

پاسخگو بودن آری؛ مسدودسازی خیر!

این نویسنده اصلاح‌طلب تاکید می‌کند که مخالفت با سایت‌های مجوزدار به معنای انتشار مطالب غیراخلاقی نیست چون من نشنیدم که اصلا سایت غیر اخلاقی بخواهد درخواست مجوز بکند و معمولا این سایت‌ها در خارج از کشور یا در شبکه‌های زیرزمینی مطالب خود را تهیه و منتشر می‌کنند.

رفع انسداد سایت تابناک

سایت تابناک که از عصر امروز مسدود شده بود از دقایقی پیش با رفع مشکل دوباره در دسترس مخاطبان قرار گرفت

یوتیوب رفع فیلتر نمی‌شود

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از تذکر به شرکت ارتباطات زیر ساخت به دلیل بروز مشکلات فنی که منجر به رفع فیلتر برخی سایت های اینترنتی همچون یوتیوب شده است، خبر داد. عبدالصمد خرم آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص رفع فیلتر سایت یوتیوب و دسترسی برخی کاربران اینترنت در ایران به […]

توییتر در ترکیه عقب نشینی کرد

مسوولان شبکه اجتماعی توییتر در پی دیدار با مقامات ترکیه، موافقت خود را با مسدود کردن برخی از صفحه های این شبکه اجتماعی که مطالبی علیه مقامات ترکیه در آن منتشر شده بود ، اعلام کردند.