فیلترینگ هوشمند، چندان هوشمند نیست

در بسیاری از کشورها،فراهم کنندگان خدمات اینترنتی (ISpها) یا در مالکیت دولت هستند یا به وسیله آن کنترل می‌شوند.چنین جوامعی، به وسیله باز نگه داشتن گزینه‌های فرهنگی، در چهارچوب ضوابط فرهنگی بومی، توانایی‌های ارزشمند خود را حفظ‌می‌کنند.

جاسوسی پنتاگون از طریق فیلترشکن

مایکل رید یکی از سازندگان اصلی نرم افزار Tor که مخفف کلمات onion routing program است، در واکنش به انتقادات نسبت به استفاده دشمنان آمریکا همچون ایران از این نرم‌افزار، اذعان کرد که هدف اصلی از ساخت این نرم‌افزار، مخفی نگاه داشتن ارتباطات اینترنتی دستگاه‌های نظامی آمریکا بوده است.

رفع‌فیلتر فیس‌بوک مخالف قانون اساسی است

این کارشناس فضای‌مجازی گفت: رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی بندهای متعددی از اصل سوم قانون اساسی مربوط به وظایف دولت جمهوری اسلامی ایران را نقض می‌کند و بدون تردید رئیس‌جمهور محترم با رفع فیلتر فیس‌بوک مخالف است.

VPN؛ دور می‌زنیم یا دور زده می‌شویم؟

امروزه VPN برای خیلی از کاربران حتی بچه های کم سن و سال واژه ای آشنا و با مفهوم خاصی است در واقع آن چیزی نیست که ما از آن برداشت و استفاده می‌کنیم.

استفاده از فيلترشکن جرم محسوب می‌شود

عضو کمیسیون حقوقی قضایی گفت: صرف عضویت در شبکه‌های اجتماعی جرم محسوب نمی‌شود و به نوع فعالیت شبکه و فرد وابسته است.

عوارض خطرناک استفاده از فیلترشکن

سرپرست معاونت تشخیص و پبشگیری پلیس فتا در مورد خطر دسترسی غیرمجاز سرورهای خارج از کشور به اطلاعات و داده‌های رایانه‌های شخصی کاربران ایرانی که از اشتراک VPN و نرم افزارهای فیلترشکن استفاده می‌کنند، هشدار داد.

نظرسنجی: « نظر شما درباره عملکرد کمیته فیلترینگ در سال ۸۹ چیست؟ »

«وبلاگ‌نیوز» نظر سنجی‌ای در مورد «عملکرد نهاد فیلترینگ» انجام می‌دهد. این نظرسنجی با سئوال «نظر شما درباره عملکرد کمیته فیلترینگ ایران در سال۸۹ چیست؟» در قالب ۵ گزینه خیلی خوب، خوب، متوسط، ضعیف و خیلی ضعیف تلاش می‌کند تا نظر کاربران این پایگاه خبری را در این زمینه دریافت کند.

رونمایی از سه فیلترشکن جدید برای مخالفین ایرانی در آمریکا

معاون وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفت که واشنگتن برای دور زدن سیستم فیلترینگ ایران 3 نرم افزار تهیه کرده که در اختیار مخالفان ایرانی قرار خواهد گرفت.

سرمایه گذاری آمریکا برای توسعه فیلترشکن در ایران

دولت آمریکا در تغییر سیاستی آشکار و باهدف تأثیرگذاری بر مردم ایران برخی تحریم‌های اینترنتی خود را در خصوص ایران حذف کرد تا نرم‌افزارهای فیلترشکن و پیام‌رسان در ایران توسعه پیدا کنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.