فیلترینگ راه‌حل نهایی نیست/دولت در زمینه‌ی فضای مجازی کم‌کاری زیادی دارد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: متاسفانه به دلیل کوتاهی فراوان دولت‌ها و مخصوصا دولت‌های یازدهم و دوازدهم در راه اندازی شبکه‌ی ملی اطلاعات، تلاشی در جهت بسترسازی برای رشد پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی بومی صورت نگرفته است.

نسخه های تلگرام مانع رشد نرم افزارهای بومی است/ فهم غلطی از مهاجرت از پیام‌رسان‌ها داریم

محمدصالح مفتاح فعال رسانه‌های اجتماعی گفت: پوسته های تلگرام باعث می شود که رشد نرم افزارهای بومی دچار اشکال شود و به طور کلی تبعیض مثبت به نفع شرکت های خارجی مهم ترین مانع رشد فناوری بومی در کشور است.

سایت پوشش‌دهنده تحصن غیرت مسدود شد

با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مسئولین سایت از شرکت خدمات دهنده هاستینگ، مشخص گردید، آی پی این سایت مسدود و این پایگاه بدون هرگونه اعلام قبلی، هشدار یا حکم رسمی از دسترس خارج شده است. با پیگیری های بعدی مشخص شد این اقدام بدون اطلاع کارگروه مصادیق مجرمانه‌ی فضای مجازی دادستانی کل کشور، و تأیید این کارگروه و به صورت غیرقانونی صورت پذیرفته است.

برخورد با سایت‌های متقلب پربازدید

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: براساس مصوبه اخیر کارگروه با سایت های اینترنتی که برای افزایش بازدید و ارتقاء رتبه کشوری و جهانی خود به تقلب متوسل شده و با سوء استفاده از کلمات کلیدی و تگ‌های پر کاربرد کاربران را فریب می دهند برخورد خواهد شد.

تلگرام در چین فیلتر شد +سند

چین اعلام کرده که تلگرام ابزاری ضد دولت برای مکالمات رمز نگاری شده بین فعالین حقوق بشر است.

وزیر ارتباطات: برنامه‌ای برای فیلتر تلگرام نداریم

این مطالب صرفاً شایعه بوده و به هیچ وجه واقعیت ندارد. بنده و همکارانم در وزارت ارتباطات هیچ برنامه‌ای برای محدودسازی شبکه‌های اجتماعی نداریم و به کاربرد این شبکه‌ها در زندگی روزمره واقفیم و در طی این مدت همواره پیگیر تداوم فعالیت شبکه‌های اجتماعی نیز بوده‌ایم.

«تلگرام» در آستانه فیلترشدن می‌باشد

وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با ایسنا صحبت از ایجاد محدودیت قانونی برای شبکه‌های اجتماعی که از طریق آن‌ها استیکرهای توهین‌آمیز و غیراخلاقی ساخته و توزیع می‌شود؛ کرده است.

تلگرام فیلتر شد / نشد

تلگرام، يكي از شبكه هاي اجتماعي موبايلي است كه در چند ماه اخير، مخصوصا بعد از اختلالات وايبر، محبوبيت زيادي بين كاربران ايراني يافته است. مخصوصا خبرنگاران و افراد فعال در حوزه رسانه در گروه هاي متعدد تلگرام عضو هستند و اخبار و اطلاعات خود را در اين گروه ها به اشتراك مي گذارند.

تیرخلاص اینستاگرام بر ادعای فیلترینگ هوشمند

بخشی از ارتباطات اینستاگرام به صورت رمز نشده (http) بود که دولت با بسته شدن این صفحات -که در فیلترینگ فعلی نیز انجام می‌شده- مدعی شده بود که فیلترینگ هوشمند اجرائی شده و صفحات بد را از دسترس کاربران خارج کرده است. اما طی چند روز گذشته با تغییرات جدید در آن، کل ارتباطات اینستاگرام به صورت رمز شده (https) درآمده و بدین ترتیب همان کاربرد محدود فیلترینگ موسوم به هوشمند نیز از میان رفته است.

جماران و بهارنیوز فیلتر شدند

دو سایت خبری جماران و بهارنیوز با دستور قضایی از شب گذشته فیلتر و از دسترس خارج شدند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.