مسئله‌ای که دیگر‌ مجازی نیست

اگر مسئله هسته‌ای نبود، بیراه نبود اگر چالش دولت درباره فضای مجازی را از مهم‌ترین اتفاقات سال بدانیم. چه از نظر وسعت افراد درگیر و چه از نظر حجم خبر. حتی بعضی‌ها گفته‌اند که دولت برای جبران کاستی‌ها در بخش‌های دیگر نگاهی به فضای مجازی دارد…

ذوق‌زدگی‌ از نوع اینترنتی!

واقعیت این است که تا شبکه ملی اطلاعات از سوی این وزارتخانه به نحو کامل همراه با همه پیوست‌های فرهنگی آن اجرا نشود، افزایش پهنای باند و سرعت اینترنت در ایران مساوی است با ضربه زدن به منافع و امنیت مردم.

فیلترینگ در کدام کشور بیشتر است؟

بسیاری از کاربران اینترنت کشور از میزان فیلترینگ سایت‌ها گله داشته و بر این باورند که حجم سایت‌های فیلتر شده بالا است اما این که در کشورهای دیگر وضعیت فیلترینگ به چه شکل است و کدام کشورها در این زمینه سردرمدار محسوب می‌شوند هم نکته‌ای است که جای توجه دارد.

شکل فیلترینگ تغییر می‌کند؟

معاون فناوری وزیر ارتباطات گفت: فیلترینگ یکی از موضوعاتی است که چارچوب آن در پیوست قید می‌شود البته همین پالایش وب نیازمند یک بازنگری و هوشمندسازی است تا بسیاری از مشکلات موجود برطرف شود.

فیلتر برنامه‌های مکالمه آنلاین در عربستان

عربستان سعودی قصد دارد ابزار ارتباط اینترنتی WhatsApp را به دلیل عدم رعایت قوانین مخابراتی از سوی شرکت آمریکایی فراهم کننده این برنامه، مسدود کند.

مشکل فنی داشتیم، کلا گوگل را فیلتر کردیم

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به فیلترینگ گوگل در هفته گذشته گفت:‌ تصمیم این بود که سرویس یوتیوب گوگل فیلتر شود اما به دلیل اینکه وزارت ارتباطات آمادگی فنی نداشت مجبور شد کل سرویس گوگل را محدود کند.

فیلترینگ، افراط یا تفریط!

چندسالی میشود فیلترینگ از فیلتر خود گذشته است و به شدت فعالیت میکند. الحمدلله حواسش به همه جا و همه چیز هست و هر موردی که جمهوری اسلامی را تهدید می کند را در فیلتر خود به دام می اندازد.خودمانیم ها عجب فیلتری داره این فیلترینگ!!

جای خالی فعالان فضای مجازی در تصمیم‌گیری‌ها

مسئولیت اینترنت با یک سازمان باشد و بتوانیم یک برنامه‌ریزی کلان برای فضای مجازی داشته باشیم، آن هم با سهیم کردن کار‌شناسان و فعالان این فضا که با کاربران در ارتباط هستند، و بتوانیم با آن‌ها ارتباط داشته باشیم و یک شبکه اینترنت ملی را به شرط اینکه ارتباطمان با دنیای خارج قطع نشود، شبکه‌ای که همه جذب آن شوند، با هزینه‌های پایین، اطلاعات خوب و شبکه‌های مفید و به همراه فرهنگ سازی استفاده از آن، آن وقت می‌توانیم در این فضا موفق باشیم.

سانسور گسترده اینترنت در استرالیا و آلمان

می‌توان در کشورهای غربی با تمام ادعاهایشان در مورد بهره‌‌مندی از دموکراسی واقعی، آزادی بیان و آزادی مذاهب نمونه‌هایی را یافت کرد که عکس این ادعاها را ثابت می‌کند. از جمله نمونه‌ها نقض قوانین مربوط به آزادی رسانه‌ها و سانسور است.

آموزش دورزدن فیلترینگ به اپوزیسیون ایران توسط آمریکا

دستیار معاون وزیر خارجه آمریکا اعتراف کرد که آمریکا علاوه بر کمک مالی، پشتیبانی و تولید نرم افزار فیلترشکن،در مقابله با ایران و چین 5000 نفر را برای فعالیت اینترنتی و دورزدن فیلترینگ آموزش داده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.