فیلترینگ اینستاگرام موفق بوده است‎

عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فضای مجازی معتقد است باید به علت عملکرد موفق فیلترینگ هوشمند، وزارت ارتباطات را در تجهیز و توسعه این سیستم حمایت کرد. به گفته وی، فیلترینگ هوشمند تجربه خوبی بود که می‌تواند با توسعه و تجهیز آن، یک مجموعه قوی از پالایش هوشمند را هدایت کرد.

تاریخ انقضای ادعای فیلترینگ هوشمند فرا رسید​‎

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی سه اقدام اساسی برای مقابله با آسیب های ناشی از محتوای مجرمانه شبکه های اجتماعی را مسدود شدن شبکه‌های معاند، الزام آنها به انتقال سرور‌هایشان به داخل و تقویت شبکه‌های داخلی برشمرد.

فاز جدید فیلترینگ هوشمند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تشریح برنامه های این وزارتخانه در خصوص بهبود وضعیت اینترنت، پرتاب ماهواره ها و فیلترینگ هوشمند گفت: به حریم خصوصی وارد نمی شویم، مگر اینکه شرایط ویژه ای پیش بیاید.

اجرای فاز دوم فیلترینگ هوشمند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرای فاز دوم پروژه فیلترینگ هوشمند سایتها و شبکه های اجتماعی با همکاری یک شرکت خارجی خبر داد.

تکمیل فیلترینگ هوشمند با جدیت در دستور کار

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: مجموعه‌هایی که در حال پیاده‌سازی فیلترینگ هوشمند هستند با جدیت کار را دنبال و تکمیل می‌کنند. هر پروژه در ابتدا با ضعف‌هایی همراه است که با تدریج با تکمیل پروژه نواقص اصلاح می‌شوند.

تیرخلاص اینستاگرام بر ادعای فیلترینگ هوشمند

بخشی از ارتباطات اینستاگرام به صورت رمز نشده (http) بود که دولت با بسته شدن این صفحات -که در فیلترینگ فعلی نیز انجام می‌شده- مدعی شده بود که فیلترینگ هوشمند اجرائی شده و صفحات بد را از دسترس کاربران خارج کرده است. اما طی چند روز گذشته با تغییرات جدید در آن، کل ارتباطات اینستاگرام به صورت رمز شده (https) درآمده و بدین ترتیب همان کاربرد محدود فیلترینگ موسوم به هوشمند نیز از میان رفته است.

فیلترینگ‌هوشمند وارد سایت‌های دیگر می‌شود

پس از گذشت بیش از شش ماه از طرح بحث فیلترینگ هوشمند در دولت یازدهم و اجرای آن از دیماه امسال، دیگر نام این طرح برای هرکسی که در ایران وارد شبکه اینترنت شده باشد آشناست.

اختلالات اینستاگرام ربطی به فیلترینگ‌هوشمند ندارد

وزارت ارتباطات اختلالات بوجود آمده در شبکه اینستاگرام را اختلال موقت شبکه ای اعلام کرد و آن را بی ارتباط با فیلترینگ هوشمند این شبکه دانست.

آیا «فیلترینگ هوشمند» اینستاگرام ممکن است؟

آن‌چه در متن خبر آمده است، توانائی فیلتر کردن برخی صفحات اینستاگرام است که به راه‌اندازی فیلترینگ هوشمند نسبت داده شده است. اما این قابلیت در فیلترینگ فعلی که سال‌هاست مشغول کار است وجود داشته و به طور گسترده از آن استفاده می‌شده است.

وایبر و واتس‌اپ جزو برنامه فیلترینگ‌هوشمند نیست

یعنی کل فضا بسته نمی شود بلکه فقط صفحه خاصی محتوای مجرمانه دارد مسدود می شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.