بررسی ۲۲ فیلم راه یافته به بخش سودای سیمرغ

همچنین به‌جز بازیگران نامبرده، ٢٢ نفر از چهره‌های شناخته نشده نیز در این فیلم برای اولین‌بار به ایفای نقش می‌پردازند که در این میان سه نفر جزء بازیگران اصلی و مابقی در نقش‌های فرعی مقابل دوربین خواهند رفت. این ٢٢ نفر از میان ۹۰۰ نفر و پس از پشت ‌سر گذاشتن مراحل تست و تمرین بازیگری برای حضور در این فیلم انتخاب شده‌اند.

قطار اسکار خارجی‌زبان راه افتاده است

در حالی که کشورهای مختلف جهان نمایندگان خود را برای حضور در بخش خارجی زبان اسکار معرفی کرده‌اند، مروری بر تعدادی از این آثار داریم.

فیلم: بررسی «برجام» توسط حسن عباسی

حسن عباسی در این سخنرانی به بررسی توافقنامه وین، برجام و قطع‌نامه ۲۲۳۱ می‌پردازد. وی در این سخنرانی تاکید می‌کند شرایط مانند قطعنامه ۵۹۸ نیست و نیروهای حزب‌الله سرخورده نخواهند بود و در صحنه دفاع از انقلاب اسلامی باقی خواهند ماند.

فیلم: همخوانی هزاران‌ بروجردی‌ با حامد زمانی

صدها نفر از جوانان و اقشار مختلف مردم بروجرد در آیین جشن ولادت حضرت علی اکبر(ع) در میدان غزه این شهر حضور یافتند. حامد زمانی خواننده جوان کشور در این آیین از ترانه حضرت علی اکبر(ع) برای نخستین بار با اجرای زنده رونمایی کرد که مورد استقبال پرشور جوانان قرار گرفت.

رژیم صهیونیستی سومین صادرکننده محصولات تلویزیونی

این مجله آمریکایی می‌نویسد: در نگاه اول، کشوری که 60 درصد از آن با بیابان پوشانده شده است به نظر نمی‌رسد که بتواند بستر مناسبی برای کارشناسان سرگرمی باشد و قرار گرفتنش در چنین جایگاه مثل یک معجزه می‌‌ماند ولی حدود 15 سال پیش، تهیه‌کنندگان و نویسندگان اسرائیلی شروع به بررسی صنعت سرگرمی از زوایای مختلف کردند، با نوعی نبوغ که صهیونیست‌ها(اسرائیل) را به کشوری در حال پیشرفت تبدیل کرد.(نزدک، بازار بورس سهام در آمریکا، نام 63 کمپانی اسرائیلی را در این زمینه به ثبت رسانده، چیزی بیش از آنچه که از اروپا، ژاپن، کروه، هند و چین به ثبت رسیده است.

سینما متعلق به مردم است

اگر می‌خواهید سینما رشد کند باید دو چیز را در نظر بگیرید: یکی میدان دادن به عناصر با استعداد و نسبت به کشور و انقلاب حقیقتا خودی، و نه غریبه؛ دوم ایجاد یک تحول؛ بیننده را سوق بدهید در فیلم یک هنر حقیقی را دنبال کند و دنبال یک پیام حقیقی و دلنشین بگردد. اگر این کار انجام گرفت، تحول حقیقی در سینما انجام شده است. سینما متعلق به تماشاگر است و شکی نیست که نمی تواند خودش را از تماشاچی جدا و منقطع کند. اما ضمنا نباید فراموش کرد که نقش هدایتگر هم دارد.

هدف مصر از حمله به لیبی

رئیس‌جمهور مصر هدف از حمله نظامی به لیبی را مبارزه با داعش اعلام کرده است اما به نظر می‎رسد خشکاندن شاخه‌های خارجی اخوان‌المسلمین و تلاش برای تغییر موازنه در لیبی به نفع «خلیفه حفتر»، هدف اصلی قاهره باشد.

فیلم: این انقلاب برج‌سازها نیست

از یاسر عرب، مستندهای متعددی پخش شده است که از آن جمله می‌توان به «ماهی‌ها در سکوت می‌میرند»، «مهد کودک، آری یا خیر»، «ننه قربون»، «نان جنگ»، «کدام مسجد» و … اشاره کرد. او در حوزه ادبیات کودک و نوجوان نیز کتاب‌های مختلفی نوشته است. یاسر عرب برگزیده جشنواره مردمی فیلم عمار است و فانوس این جشنواره را از آن خود کرده است.

فیلم: بازی ایرانی «الک دولک»

ابتدا نوك چوب دولك را زیر چوب الك می گذارد وبا چند بار حركت دادن آن به چپ وراست، بایك حركت چوب الك را به هوا پرتاب می كند. دراین هنگام دسته مقابل كه منتظر پرتاب شدن چوب الك درهوا هستند، به دنبالش می دوند تا آن را بگیرند. اگرچوب الك رادرهوا گرفتند، بازی به نفع آنها تمام می‌شود و گروه بازنده بازی را به گروه دوم واگذار می كنند.

ژان رنو «راه عقاب» را طی می‌کند

ژان رنو بازیگر مطرح سینمای فرانسه ،«راه عقاب» را آماده نمایش عمومی می‌کند.این فیلم حال و هوایی درام دارد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.