کمدین‌ها مقهور استندآپ کمدی نویسندگان

خندوانه که سعی می‌کند علاوه بر خنداندن آگاهی‌های اجتماعی نیز به مخاطب بدهد و برخی رفتار‌های غلط را اصلاح کند بر درست مصرف کردن آب تاکید دارد و بر فرهنگ رانندگی و بستن کمربند ایمنی را هم شب یادآوری می‌کند و کتاب نخواندنمان را با معرفی کتاب‌های خوب به رخمان کشیده و بدرفتاریمان با محیط زیست را مرتب تذکر می‌دهد. این بار تلنگری به سینمای ایران زد. سینمایی که با تمام ظرفیت و پتانسیل‌هایش این روزها ضعف عمده‌ای دارد. ضعفی به نام فیلم‌نامه.

فیلمنامه حمید بهمنی با موضوع داعش

حمید بهمنی کارگردان سینمای ایران طرحی با موضوع شکل‌گیری گروه تروریستی داعش دارد که داستان آن در سوریه می گذرد.

نگارش فیلمنامه «حاج احمد متوسلیان» آغاز شد

تهیه‌کننده «حاج احمد متوسلیان» گفت: نگارش طرح اولیه این سریال به پایان رسیده و گروه نویسندگان نگارش فیلمنامه آن را آغاز کردند.

چرا «ملک سلیمان» توانست ولی «رستاخیز» نه؟

چه بخواهیم و چه نخواهیم عاشورا نیز با نبرد گره خورده است، هر چند مهمترین جنبه آن نیست اما هم به لحاظ حماسی و هم به لحاظ سینمایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، شاید اگر همین یک فاکتور در فیلم درویش بود می توانست فیلم را از سقوط نجات دهد اما اجرایی ضعیف باعث شد تا با اتفاقی خاص در فیلم رو برو نشویم. شاید بهتر بود به جای آهنگساز اسکاری از شخصی جهت ارتقای صحنه‌های نبرد استفاده می‌کرد.

جیرانی: بیماری فرهادی مسری شده است

فریدون جیرانی کارگردان فیلم سینمایی «خواب زده ها» گفت: بیماری آقای اصغر فرهادی به فیلم‌سازان جوان ما سرایت کرده است که این از تلخی ماجراست.

آنقدر سینما سینما می‌کنند که حال مخاطب بهم می‌خورد

متروپل ماجرای زنی پریشان است که از همسر اول شوهرش و مزدورانی که وی اجیر کرده است، در حال فرار است و در این بین به یک باشگاه بیلیارد که در سینمایی متروکه با نام متروپل واقع شده پناه می‌برد و دو «مرد قمارباز خوب» به داد او می رسند. بیشتر زمان فیلم در همین باشگاه می گذرد، این دو قمارباز خوب می آیند و با این زن حرف می زنند که با دانستن مشکل او به او کمک کنند و بدون اینکه هیچ نتیجه ای بگیرند دوباره بیلیارد بازی می‌کنند

«دا» پروژه‌ای فاخر و میلیاردی خواهد شد

مدیرعامل سازمان توسعه سینمایی حوزه هنری با اشاره به ساخت فیلمی در ژانر کودک به پبشنهاد مجید مجیدی گفت: راهی جز اینکه «دا» به پروژه‌ای فاخر و میلیاردی شود نداریم اما تا حد امکان سعی می کنیم از هزینه های اضافی بکاهیم.

فیلمنامه «بدوک» منتشر شد

داستان بدوک روایتی از زندگی یك خواهر و برادر نوجوان به نام‌های جعفر و جمال است. آنها كه پس از مرگ ناگهانی پدرشان، حیدر، مجبور به ترك روستا شده‌اند، توسط دلالی به نام ستار ربوده می‌شوند. ستار، جعفر را به عبدالله قاچاقچی می‌فروشد و جمال را با خود به پاكستان می‌برد. جعفر به همراهی بچه‌های دیگر برای عبدالله كالای قاچاق از پاكستان به ایران وارد می‌كند. او ضمن آشنایی با پسركی پاكستانی ردپایی از خواهرش در پاكستان می‌یابد و تصمیم می‌گیرد…

«برف روی کاج‌ها»؛ حركت در سطح

فیلمنامه «برف روی کاج‌ها» اندکی از سطح فراتر نرفته و کنکاش و واکاوی عمیق که هیچ، نیمچه عمیقی هم از موضوع خیانت در آن نمی‌بینیم. اینکه فیلم خیانت را سمپاتیک جلوه می‌دهد یا نه این روزها خیلی تکرار شده است.

سیدمهدی شجاعی فیلم‌نامه چمران را نوشت

«مرد رؤیاها» که قرار است همانند دیگر آثار سیدمهدی شجاعی از سوی انتشارات نیستان به چاپ برسد، مراحل دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را طی می‌کند. پیش‌بینی می‌شود به دلیل طولانی شدن دریافت مجوز این اثر به نمایشگاه نرسد، اما در طی یک سال جاری به چاپ خواهد رسید.