شکنجه‌های «گوانتانامو» برای مسلمانان

پیمان معادی، چهره‌ای که با جدایی نادر از سیمین شناخته شد، بهترین بازی خود را در این فیلم ارائه می‌دهد. او نقش متهمی را بر عهده دارد که به دلیل اتهامی دروغین بازداشت شده است. البته می‌توان گفت بقیه‌ی متهمان نیز مردمانی از خاورمیانه متهم به اعمال تروریستی هستند.

فیلم‌های بی‌محتوا سینمای ایران را مریض کرد

فراستی درباره فیلم جدایی نادر از سیمین، تصریح کرد: این فیلم بدی بود و شخصیت‌پردازی بسیار ناقصی داشت و بازیگران تبدیل به شخصیت جدی نشدند. وی با اشاره به اینکه دوربین این فیلم شلخته و بی‌معنا بود، اضافه کرد: فیلم مذکور پیامی توهین‌آمیز به ایرانیان داشت و گویای حمایت از مهاجرت از ایران بود.

دهنمکی: مسئولین فرهنگی از اسکار بیاموزند

به نظر من کل مهندسی فرهنگی کشور باید از عملکرد اسکار بیاموزند یعنی می‌بایست پای ارزش‌های خودشان بایستند و فیلم‌های در جهت سیاست‌های خودشان را تجلیل کنند! در صورتی که مسئولین ما به جای اینکه در دفاع از ارزش‌های انقلاب پای آثار خوب بایستند می روند سمت فضای اپوزیسیون نوازی.

یک خانواده‌ای که از نادر و سیمین موفق‌تر می‌شوند

لذا یک خانواده محترم‌‌ همان جدایی نادر از سیمین است و جامعه ایران‌‌ همان جامعه بی‌قانون و وحشی و آنارشیکی که غیر قابل تحمل است و هرکسی باید دست زن و بچه و خانواده‌اش را بگیرد تا هرچه زود‌تر بتواند از این سیاه چال فرار کند.

گلایه اصغر فرهادی از وطن‌فروشی و سیاه‌نمایی فیلم‌های جشنواره‌پسند!

«بیشتر انرژی من صرف این شد که فیلم نه تجاری صرف و نه جشنواره پسند از کار درآید. نمی خواستم فیلمم جزو همان فیلمهایی باشد که وطن فروشی می کند. ما اگر چه به وضعیت موجود انتقاد داریم ولی شکایت بردن به غیر بی انصافی است.»

کاریکاتور: اسکار در دست فرهادی

ماهنامه «سینما رسانه» در چهارصد و چهل و پنجمین شماره خود با انتشار کاریکاتوری به پوچ بودن جایزه اسکار پرداخته است.

چرا اصغر نباید با جولی دست بدهد؟

اصغری که می‌شناسیم باید هم با جولی دست بدهد، اصغر اگر با جولی دست ندهد پس با که دست بدهد؟ به نظر می‌رسد اصغر سرجایش است، و آن‌ها که تعجب می‌کنند وحرفهای عجیب می‌زنند شاید سرجایشان نیستند. اصغر یک فیلم خوب سیاسی ساخته، یک پیام (از نظر خودش خوب سیاسی) مخابره کرده، پیامش هم به درستی و بجا به گیرنده‌اش رسیده، و حالا هم دارد لذت موفقیتش را می‌برد.

گلدن گلوب معیاری برای شایستگی

«جدایی نادر از سیمین» مورد اقبال بسیاری از انجمن‌ها و نهادهای سینمایی قرار گرفته است، اما آیا این استقبال مثلاً انجمن منتقدان لندن، لس آنجلس و یا گلدن‌گلوب می‌تواند معیاری برای شایستگی‌ها و قوت فیلم فوق‌الذکر باشد؟

نخستین جلسه کرسی آزاد اندیشی دانشکده سینما و تئاتر با حضور فراستی و پوریا

نخستین جلسه کرسی آزاد اندیشی دانشکده سینما و تئا‌تر به همت نهاد دانشگاه هنر و با مناظره فراستی و پوریا درباره «جدای نادر از سیمین» برگزار شد.