«حوض نقاشی»،اثر مثبتی در تکریم خانواده

محمدرضا شفاه گفت: ساختن «حوض نقاشی» در شرایطی که جریان عمومی رایج در سینما علیه کیان خانواده است،اتفاق مثبتی است و جای تقدیر و تشکر دارد هر چند می‌توان انتقاداتی هم نسبت به آن داشت.

رسوایی در صدر فروش نوروزی

فیلم سینمایی «رسوایی» به کارگردانی مسعود ده نمکی با بیش از نیم میلیارد فروش در صدر جدول اکران‌های نوروزی قرار گرفت.

«رسوایی» محبوب‌ترین فیلم از نظر بینندگان هفت

هدف «اخراجی ها» و «رسوایین، جدا کردن مرز دینداری کاسب کارانه از دینداری واقعی است. استقبال از فیلم هم نشان می دهد مردم با دینداری مشکل ندارند بلکه با ریاکاری مشکل دارند. البته برخی از مخالفان فیلم هم جزء همین ریاکاران هستند.هنرمند باید فرهنگساز باشد نه فرهنگ‌پذیر. هنرمند نباید به سمت ساخت آثاری برود که مخاطب می پسندد. بلکه باید آثاری بسازد که فرهنگساز هستند. سینما باید رسانه مردم نسبت به مسئولان باشد.

نمایش 7 فیلم در تعطیلات نوروز در سینماها

فیلم‌های «رسوایی» در گروه آفریقا، «حوض نقاشی» در گروه آزادی، «تهران 1500» در گروه استقلال، «قاعده تصادف» در گروه عصر جدید، «رژیم طلایی» در گروه قدس از 23 اسفندماه به عنوان اکران نوروزی روی پرده می‌روند.

اکران نوروزی به کدام فیلم ها می رسد

فیلم‌های ده‌نمکی نیز به دلیل پرفروش بودن همیشه در نوروز روی پرده می‌روند و سه‌گانه اخراجی‌ها هم به این شکل اکران شدند. از این رو «رسوایی» جدیدترین ساخته ده‌نمکی نیز از گزینه‌های محتمل اکران نوروز 92 است که شنیده می‌شود با گروه سینمایی آفریقا قرارداد، دارد.

رنگ هایی آشفته در «حوض نقاشی»

کارگردان با شیطنت‌های زیادی توانسته که به نظام و شیوه اداری آن نقد صریح وارد کند و و با استفاده از تک‌جملاتی که تمام مخاطبان می‌دانند گوینده آن کیست، نوعی نارضایتی از نظام جمهوری اسلامی را فریاد می‌زند.

«حوض نقاشی»؛ درامی آزارنده

درام این فیلم حاصل از قصه نیست بلکه حاصل از موقعیت است. درام تشکیل شده توسط فیلمساز از نابجایی‌های وضعیتی بوجود می‌آید، به این معنی که قرار دادن یک کم‌توان ذهنی در جایگاه پدر، قرار دادن کم‌توان ذهنی دیگر در جایگاه مادر و قرار دادن یک فرزند در این خانواده سه نابجایی است که خود باعث کشمکش عاطفی می‌شود و تصور چنین موقعیتی برای تشکیل درام کافی است و نیاز به داستان ندارد.

«تحریم دارو» باعث سانسور یک فیلم شد!

فیلم سینمایی «حوض نقاشی» از کارهای مازیار میری است که این روزها مراحل آخر بازبینی را برای نمایش در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر می گذراند اما این فیلم در یکی از سکانس ها اشاره به این می کند که تحریم های صورت گرفته علیه ایران موجب گرانی دارو شده شده است که این اشاره موجب شده تا فیلم اصلاح شود که تهیه کننده و کارگردان در صدد رفع این اصلاحات هستند تا «حوض نقاشی» بتواند در جشنواره سی و یکم نمایش داده شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.