حقیقت و واقعیت از «سر به مهر»

البته همه این‌ها به معنی بی نقص بودن فیلم نیست بلکه بعضی از مسائل در جریان فیلم برای مخاطب شاید حل نشود. مثلاً چرا “صبا” برای نماز خواندن به فرودگاه پناه می‌برد یا اینکه چرا فیلم هیچ نقطه اوجی ندارد و روند فیلمنامه را از جایی به بعد می‌شود به راحتی حدس زد.

این فیلم به نماز اهانت نکرده است

خیلی‌ها می‌گویند «سر به مهر» درباره نماز است. مقدم دوست اما می‌گوید «سر به مهر فیلمی دربارهٔ خجالت است». او خجالتی را می‌گوید که خیلی از ما تجربه کرده‌ایم. خجالت از نماز خواندن!

سر به مهر، بي ادعا

سر به مهر فيلمي است كه همان موضوع هميشگي يعني نماز را اين بار به زبان ديگر و از زاويه جديدي مطرح ميكند و اصلا شعار نمي‌دهد، فيلمي كه با پرداختن به دغدغه هاي جوان امروزي براي نزديك شدن و قرار با خداي خود در جامعه مدرن بسيار مورد توجه قرار گرفته است.

50 سینمایی‌نویس فیلم برگزیده فجر را انتخاب کردند

در این نظرسنجی که در بین پنجاه منتقد و سینمایی‌نویس و فعال رسانه‌ای سینمای ایران انجام شده است در نهایت سه فیلم «تنهای تنهای تنها» ساخته «احسان عبدی‌پور» (با 306 امتیاز)، «سربه مهر» ساخته «هادی مقدم‌دوست» (با 256 امتیاز) و «دربند» ساخته «پرویز شهبازی» (با 150 امتیاز) به عنوان سه فیلم برتر «جبهه رسانه‌ای سینمای انقلاب» انتخاب شدند.

«دهلیز» بهترین فیلم اول جشنواره فجر سی و یکم شد

در اختتامیه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر، فیلم «دهلیز»‌ به تهیه کنندگی سید محمود رضوی، سیمرغ بلورین بهترین فیلم بخش نگاه نو (فیلم‌های اول) را از آن خود کرد.

«سر به مهر»: آغاز تمام قد یک کارگردان

سربه مهر بدون ورود به کلیشه‌های مرسوم حضور یک روحانی مسیحا نفس برای ایجاد تحول در شخصیت اصلی، پس زمینه فرهنگ مذهبی حاکم بر جامعه را برای ایجاد جرقه اولیه انقلاب فرد کافی می داند. این توجه به زمینه های فرهنگی موجود در جامعه ایرانی نشان از نگاه واقع‌گرایانه فیلمساز به مردم ایران دارد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.