عکس: دیدار عوامل شیار۱۴۳ با رهبر انقلاب

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار عوامل فیلم شیار۱۴۳ فرمودند: به‌ نظر من ما ۵۰ سال دیگر هم بایستى درباره‌ دفاع مقدس بنویسیم، بگوییم، توصیف کنیم، تشریح کنیم، انواع و اقسام هنرها را به خدمت بگیریم، براى اینکه این حادثه‌ عظیم را تبیین‌ کنیم.

بخش‌های خواندنی کتاب شیار ۱۴۳

رمان «شیار ۱۴۳» داستان این مادر است. این کتاب که اولین بار در سال ۱۳۸۵ با عنوان «چشم سوم» منتشر شده بود، روایتگر، ماجرای واقعی ۱۳ نوجوان رزمنده بیجاری است که با هم به جنگ می‌روند و ۶ نفرآن‌ها اسیر می‌شوند، ۶ نفر باز می‌گردند و یک نفر زخمی می‌شود. اما نکته‌ای که در این میان بیش از همه به چشم می‌آید، قصه مادر یکی از این نوجوان‌هاست. مادری که ۱۵ سال در حالی که هر روز به برنامه‌های رادیو عراق گوش می‌کرده تا شاید نامی از فرزندش را در میان اسرای ثبت شده توسط صلیب سرخ بشنود، چشم انتظار بوده است.

«شیار ۱۴۳» دو میلیاردی شد

در آخرین آمار فروش فیلم‌های سینمایی روی پرده تا پایان شب گذشته پنجشنبه 27 آذرماه فیلم سینمایی «شیار 143» ساخته نرگس آبیار به فروشی بالغ بر 2 میلیارد تومان دست یافت.

مریلا زارعی در قامت چریکی ضدانقلاب+عکس

مریلا زارعی که این روزها فیلم میلیاردی شیار143 را روی پرده دارد به تازگی در فیلمی با نام ماهی سیاه کوچولو در قامت چریکی ضدانقلاب ایفای نقش کرده است.

عباسی:سینما به خانواده شهدا بدهکارست

بازیگر فیلم موفق «شیار ۱۴۳» معتقد است که پیوند سینما و کتاب، حلقه گمشده سینماست. او می‌گوید: سال‌ها می توان درباره ۸ سال دفاع مقدس فیلم ساخت.

همه به اکران «شیار 143» دعوتید

عوامل فیلمی «شیار 143» فردا پنجشنبه 22 آبان ماه ساعت 18 در دومین روز از اکران، این اثر سینمایی را همراه با مردم در سینما آزادی به تماشا می‌نشینند.

مادران شهدا «شیار ۱۴۳» را افتتاح کردند

فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار امشب با حضور ۱۴۳ تن از مادران شهدا در برج میلاد تهران افتتاح شد. این فیلم از 21 آبان‌ماه در سراسر کشور اکران خواهد شد.

هندی‌ها به تماشای «شیار 143» می‌نشینند

فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» در چهل و پنجمین دوره جشنواره فیلم هند به نمایش درمی‌آید.

افتتاح رسمی فیلم «شیار ۱۴۳» با تجلیل از ۱۴۳ مادر شهید

مراسم افتتاح رسمی فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۷ آبان با حضور ۱۴۳ مادر شهید در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.