ضرورت برخورد منصفانه صدا و سیما با دولت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ضرورت برخورد منصفانه صدا و سیما با دولت گفت: فیلم «عصبانی نیستم» تا زمان آخرین اصلاحیه‌ها اکران نمی‌شود.

فاتحه‌خوانی برای«ندا آقاسلطان»روی پرده‌ی سینما

اکران «عصبانی نیستم» قرار است آغازگر اکران موج فیلم‌های حامی فتنه باشد. شک نباید کرد که اکران «عصبانی نیستم» منجر به سیل تولیدات مرتبط با فتنه‌ی 88 خواهد شد. چنانکه این سیل در خارج از کشور با تولید سه اثر در یک سال، («گلاب»، «رز سرخ» و «رقصنده‌ی بیابان») آغاز شده است و با اکران «عصبانی نیستم» در داخل ایران نیز ادامه خواهد یافت.

حكميت بدعت ارشاد براي اكران فيلم حامي‌فتنه

معاون ارزشيابي و نظارت سازمان سينمايي ضمن هم سُرايي و تكرار مدعاهاي معاون وزير در دفاع از يك فيلم مدافع و منادي دروغ‌ها و اتهامات كذب فتنه‌گران به نظام در جريان فتنه سال 88، به شكلي غير قابل توجيه و منطقي تمام همّ و غمّ‌شان را به كار گرفته‌اند تا به هر ترفندي كه شده فيلم «عصباني نيستم» را اكران عمومي كنند!

آغازی بر پایان افسانه آزادی منتقدان

روزنامه های زنجیره‌ای آنچنان احساس خطر می کنند که بی هیچ ملاحظه ای تمام گزینه های زیر و روی میزشان را به کار می‌اندازند. زمزمه های جدید شنیده می‌شود، برای اولین بار شنیده می‌شود که برای یک مستند سخن از مجوز ساخت به میان ‌می آید. حتی اقدام قضایی نیز در دستور کار قرار می‌گیرد و وعده شکایت از سازندگان مستند از سوی مدیران وزات ارشاد دولت تدبیر و امید مطرح می‌شود.

تولید و پخش فیلم‌های فتنه در دفتر «فیلمیران»

اگرچه فیلمیران پخش فیلم‌های خوب و ماندگاری را نیز در کارنامه خود دارد اما تولید تنها فیلم حامی فتنه سال گذشته و پخش هر ۲ فیلمی که امسال درباره فتنه بوده قابل تامل است.

حاتمی‌کیا: به موسوی و روحانی رای داده‌ام

دوست دارم همه با گرایش‌های سیاسی مختلف این منش مرا بپذیرند و موفق هم بودم جریان‌های چپ مصلح و راست مصلح هر دو مرا به عنوان فرزند خود بپذیرند و بگویند که بگذارید او حرف خود را بزند. به همین دلیل وقتی حرف‌هایم گزینشی پخش می‌شود، دچار غصه می‌شوم.

وحید جلیلی

دروغ به دروغ شستن محال آمد محال

مصدق خوب است به شرط آنکه کودتای آمریکایی –انگلیسی و شعبان بی‌مخ‌ها و پری بلنده‌هایش را به یاد‌ها نیاورد و شریعتی خوب است به شرط آنکه از دکتر و مهندس‌ها و فیلمساز‌های فرنگ رفته وطن فروش حرفی نزند. حتی امیرالمومنین را هم قبول داریم به شرط آنکه هزاران فتنه گر جامعه مسلمانان را در جمل و صفین و نهروان از دم تیغ نگذرانده باشد.

نامزدهای جشنواره 32 فیلم فجر معرفی شدند

با نزدیک شدن به روز آخر جشنواره سی و دوم فیلم فجر دبیرخانه این رویداد سینمایی اسامی نامزدهای دریافت سیمرغ امسال را اعلام کرد.

چرا درمیشیان عصبانی است؟

به نظر می‌رسد سازمان سینمایی وزارت ارشاد دولت تدبیر و امید، مصالح نظام را قربانی دشمنی سیاسی دولت متبوع خود با دولت احمدی‌نژاد کرده است و تنها به دلیل اینکه این فیلم پر از متلک به هشت سال دولت احمدی‌نژاد است از تمام حرمت شکنی‌های آن نسبت به انقلاب اسلامی چشم پوشی کرده است.

انتقام‌گیری از نظام به سبک «عصبانی نیستم»

نفهمیدم چه شد، اما فیلم شروع شد، همه چیز روی دور تند است، دوربین مثل تن گاوی حرکت می‌کند که دیگر سر در بدن ندارد. روایت فیلم غیرخطی است. شخصیت‌ها با «فست موشن» معرفی می‌شوند، آن هم وقتی به دوربین زل زده‌اند و دارند حرکتی غیرمعمول انجام می‌دهند، ایده خلاقانه ایست، من را یاد ژانر زامبی در سینمای امریکا می‌اندازد.